اخبار ارز دیجیتالاخبار بزرگان ارز دیجیتال

بیت کوین حصار خوبی برای جلوگری از تورم نیست، این ادعا مشکوک است!

access_time۲ ثانیه قبل

 

Nassim Taleb همچنان عقیده دارد که بیت کوین در برابر تورم، حصار خوبی نیست.

بسته به هر دولت یا کشوری ، بیت کوین اغلب به عنوان ذخیره دارایی ارزش و حصاری در برابر سایر حوزه های مالی، برچسب گذاری می شود. Nassim Taleb، نویسنده و تحلیلگر سابق ریسک ، طور دیگری فکر می کند.

Nassim Taleb در مصاحبه ای با CNBC در روز جمعه ، پس از اشاره به شباهت بیت کوین به یک طرح پانذی Ponzi ، گفت: “هیچ ارتباطی بین تورم و سکه وجود ندارد. هیچ.”

او افزود:

“منظور من این است که می تواند تورم بیش از حد وجود داشته باشد و در عین حال، بیت کوین به صفر برسد. هیچ ارتباطی میان آنها وجود ندارد. “

این اولین باری نیست که Taleb نسبت به بیت کوین ابراز تردید کرده است. در اوایل سال جاری ، او اشاره کرد که فروش دارایی بیت کوین او، مربوط به نوسانات آن است. با این حال، نگاه او به بیت کوین به عنوان یک ارز بوده است ، نه به عنوان ذخیره دارایی، نقشی که دارایی ها، طی سالها به آن منتقل شده است.

با این حال ، به نظر می رسد که او کاملاً از فناوری مورد استفاده در بیت کوین، قدردانی می کند. او به CNBC گفته است: “این یک سیستم رمزنگاری میباشد که به زیبایی تنظیم شده است.” وی افزود: “این سیستم به خوبی ساخته شده است ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که به هر چیزی در اقتصاد مرتبط باشد.”

“اگر می خواهید با تورم مبارزه کنید ، یک قطعه زمین بخرید. رشد کنم ، کشت کنید ، من نمیدام. زیتون در آن بکارید. شما می دانید که حتی اگر قیمت روغن پایین بیاید ، شما روغن زیتون خواهید داشت ، اما بیت کوین، هیچ ارتباطی ندارد. “

وی اهمیت داشتن وسایل تولیدکننده پول نقد را شرح داد و از بیت کوین به عنوان یک حیله یاد کرد. او همچنین در این مصاحبه، درباره بیت کوین اظهارنظره ای دیگری نیز کرد ، از جمله صحبت در مورد ارزها در مقابل دارایی های احتکاری.

سال گذشته ، Taleb با اشاره به عدم دانش طرفداران بیت کوین درباره موضوعات اقتصادی ، از بیشتر آنها به عنوان احمق نام برد.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد.

منبع: cointelegraph 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا