اخباراخبار بیت کوینتحلیلتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۳ اردیبهشت

access_time۸ ساعت قبل

آخرین تلاش بیت کوین اقدام برای شکست صعودی قیمت بالاتر از سطح ۵۵۵۰۰ دلار نتیجه بخش نبود و بعد از اینکه با سقف قیمت ۵۵۴۹۳ دلار معامله شد، یک روند ریزشی شدید را آغاز کرد.

قیمت این ارز رمزپایه پیشرو زیر سطوح حمایتی ۵۴۰۰۰ و ۵۳۵۰۰ دلار شکسته شد. به علاوه اینکه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز زیر یک کانال نزولی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۲۸۰۰ دلار یک شکست قیمت دیده شد. این جفت ارز اکنون زیر ۵۲۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) در حال ترید شدن است.

بیت کوین حتی سطح ۵۱۰۰۰ دلار را هم شکست و با پائین ترین سطح قیمت روزانه خود در ۵۰۵۱۲ دلار هم ترید شد. در روند صعودی، اولین مقاومت در نزدیکی سطح ۵۱۶۸۰ دلار می باشد که به سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی روند کاهشی ۵۵۴۹۳ دلار به ۵۰۵۱۲ نزدیک است.

نمودار بیتکوین 12 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 3 اردیبهشت

اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۵۲۵۰۰ دلار می باشد. در حال حاضر، مقاومت اصلی در نزدیکی منطقه ۵۳۰۰۰ دلاری در حال شکل گیری است. سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی روند نزولی اخیر ۵۵۴۹۳ دلار به ۵۰۵۱۲ دلار نیز در نزدیکی منطقه ۵۳۰۰۰ دلاری واقع است. شکست قاطع قیمت بالاتر از سطح ۵۲۵۰۰ و ۵۳۰۰۰ دلار برای شروع یک روند افزایشی جدید در کوتاه مدت ضروری است.

اگر بیت کوین نتواند سطوح مقاومت ۵۲۵۰۰ و ۵۳۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۵۰۵۰۰ دلار است.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۵۰۰۰۰ دلار می باشد. اگر خرس ها بتوانند از حمایت ۵۰۰۰۰ دلاری عبور کنند، احتمال ریزش بیشتر قیمت قوت می گیرد. در چنین شرایطی، حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۴۹۲۰۰ دلار است. در صورت عبور از این سطح نیز قیمت می تواند منطقه ۴۸۰۰۰ دلاری را بار دیگر لمس کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC /USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC /USD در حال حاضر زیر سطح ۳۰ است.

حمایت اصلی: ۵۰۰۰۰ و ۴۸۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۵۱۵۰۰، ۵۲۵۰۰ و ۵۳۰۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: newsbtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا