اخبار بیت کوینبرگزیده ها

قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰ هزار دلار سقوط کرد!

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

روز جمعه ۲۳ آوریل، قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار از ماه مارس به کمتر از ۵۰ هزار دلار سقوط کرد. ارز دیجیتال برتر جهان در ۱۲ ساعت گذشته، تقریبا ۱۰ درصد افت قیمت داشته است.

در تاریخ ۱۷ آوریل، بیت کوین در بازپس‌گیری محدوده ۶۰ هزار دلار ناموفق عمل کرد و این موضوع باعث شد که قیمت این ارز دیجیتال تنها در یک ساعت حدود ۲۰ درصد کاهش یابد. در حالی ‌که قیمت بیت کوین برای مدت چند روز نزدیک به سطح ۵۵ هزار دلار تثبیت شده بود، گاوها نتوانستند از این محدوده قیمتی دفاع کنند و در نتیجه، این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته یک روند نزولی مداوم را تجربه کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور آمریکا، قصد دارد مالیات سنگین‌تری را بر درآمد حاصل از سرمایه وضع کند. این که آیا این امر باعث سقوط قیمت بیت کوین شده است یا نه، هنوز مشخص نیست، اما بازار ارزهای دیجیتال افت قابل‌توجه دیگری را تجربه کرد.

به دنبال این افت قیمت شدید، قیمت بیت کوین از بالاترین سطح روزانه خود در محدوده ۵۵ هزار دلار، به پایین‌ترین سطح روزانه خود در حدود ۴۷،۷۱۴ دلار سقوط کرد. این کمترین قیمت بیت کوین از اوایل ماه مارس است. علاوه بر این، ارزش بازار بیت کوین نیز به کمتر از ۱ تریلیون دلار کاهش یافت.

نمودار کندل ۴ ساعته قیمت بیت کوین در صرافی بیت استمپ (Bitstamp).

کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از سطح ۵۰ هزار دلار، واکنش‌های مختلفی را در توییتر به همراه داشته است. در همین راستا، میرا کریستنتو (Mira Christanto)، محقق شرکت مساری (Messari) اظهار داشت که بازار بیت کوین تنها ۲۳ درصد از بالاترین سطح خود عقب‌نشینی کرده است. این رقم به ‌طور قابل‌توجهی کمتر از پولبک‌های معمول بیت کوین در جریان بازار صعودی سال ۲۰۱۷ میلادی است که در آن، شاهد سقوط ۳۵ درصدی قیمت این ارز دیجیتال بودیم.

پیتر شیف (Peter Schiff)، طرفدار دوآتشه طلا و منتقد سرسخت بیت کوین نیز خیلی سریع در مورد وضعیت بازار اظهارنظر کرد و آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین را مخاطب قرار داد. شیف گفت:

اکنون که قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰ هزار دلار رسیده است، فکر می‌کنم زمان آن فرا رسیده که پمپلیانو نقطه عطف هزار دلار را توییت کند.

پمپلیانو نیز پاسخ داد:

قیمت بیت کوین در سال گذشته ۶۰۰ درصد افزایش یافته است. طلا در سال گذشته ۳ درصد رشد کرده است. دیگر هیچ توییتی نزن تا زمانی که طلا قادر به غلبه بر تورم باشد، پیتر!

یک کاربر توییتر با نام Fintwit نیز در پاسخ به شیف خاطرنشان کرد:

قیمت طلا از سال ۲۰۱۱ صفر درصد افزایش یافته است.

اتریوم (ETH)، آلت کوین برتر بازار نیز افت قیمت تقریبا ۱۰ درصدی را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرد. با این حال، اتریوم در روزهای گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته و در تاریخ ۲۲ آوریل موفق به ثبت رکورد تاریخی جدیدی در بالاتر از ۲،۶۰۰ دلار شده بود.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت اتریوم طی هفت روز گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته، در حالی که قیمت بیت کوین در مدت مشابه ۲۱ درصد کاهش یافته است.

وضعیت قرمز بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته.

در نهایت، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت و به کمتر از ۱٫۸۵ تریلیون دلار رسید. لازم به ذکر است که در مقیاس هفتگی، ارزش بازار ارزهای دیجیتال حدود ۵۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا