همه مطالب

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۳ اردیبهشت)

افت قیمت بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار

کمتر از ده روز پیش بود که به نظر می رسید همه چیز بر وفق مراد بیت کوین پیش می رود زیرا ارز رمزنگاری شده برتر بازار تازه ترین رکورد خود را در تراز قیمت ۶۵۰۰۰ دلار ثبت کرد. با این حال، بازار همیشه نوسانی ارزهای رمزپایه بار دیگر تغییر رویه داد و باعث شد این دارایی دیجیتال کم کم مومنتوم حرکت خود را از دست بدهد.

این امر منجر به سقوط شدید بازار در روز یکشنبه شد و بیت کوین در عرض چند ساعت ۹۰۰۰ دلار سقوط کرد. پس از چند روز تلاش مکرر برای بازپس گیری سطوح قبلی، وضعیت در ۲۴ ساعت گذشته بدتر شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، درصدد است مالیات سنگین تری بر سود حاصل از سرمایه وضع کند. اینکه آیا این امر می تواند دلیل اصلی اتفاقات اخیر باشد یا نه هنوز مشخص نیست، اما بازار رمزنگاری افت قیمت قابل توجه دیگری را تجربه کرد. به دنبال این ریزش گسترده، BTC از بالاترین نرخ روزانه خود بالای ۵۵۰۰۰ دلار به پایین ترین سطح در تراز ۴۸۵۰۰ دلار (در Bitstamp) رسید. این کمترین قیمت بیت کوین از اوایل ماه مارس (اواسط اسفند) تاکنون می باشد. علاوه بر این ، ارزش بازار این ارز رمزنگاری شده نیز به زیر مارک ۱ تریلیون دلار رسید.

نکته مثبت موجود این است که به دلیل سقوط همزمان قیمت آلتکوین ها، چیرگی بیت کوین بر بازار رمزنگاری به ۵۱.۶٪ رسیده است.

دریای خون در میان آلتکوین ها

همانطور که در بالا ذکر شد، نوسانات اخیر دامن آلتکیون ها را نیز گرفته است. اتریوم که کمتر از ۲۴ ساعت پیش با لمس تراز ۲۶۰۰ دلار به بالاترین قیمت تاریخی خود رسیده بود، بیش از ۴۰۰ دلار ریزش کرده و به زیر ۲۲۰۰ دلار رسیده است.

بایننس کوین با ۱۶ درصد کاهش، به ۴۸۰ دلار رسیده است. Ripple (-24٪) ، Cardano (-17٪) ، Polkadot (-18٪) ، Uniswap (-16٪) ، Litecoin (-18٪) ، Chainlink (-16٪) ، و Bitcoin Cash (-20٪) همگی به رنگ قرمز هستند.

بازار 3 - نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (3 اردیبهشت)

حتی دوج کوین که در سقوط بازار روز یکشنبه به خوبی مقاومت کرده بود، بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت و به ۰.۲۰ دلار رسید.

DigiByte (-31%), IOST (-30%), Holo (-30%), Siacoin (-29%), Verge (-28%), BitTorrent (-27%), Ontology (-25%), Ravencoin (-25%), Theta Fuel (-25%) و Chiliz (-25%) نیز دیگر آلتکوین های ریزشی امروز هستند.

در نهایت، سرمایه تجمعی بازار رمزنگاری حدود ۳۰۰ میلیارد دلار در یک روز کاهش یافته و به زیر ۱.۸ تریلیون دلار رسیده است. گفتنی است که در مقیاس هفتگی، ارزش بازار ۵۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا