اخباراخبار سهام های بین المللی

پورشه کارخانه‌ی تولید باتری برای خودروها‌ی الکتریکی افتتاح میکند

مدیر اجرایی فولکس واگن به روزنامه‌یFrankfurter Allgemeine Sonntagszeitung گفت که واحد اتومبیل‌های لوکس فولکس واگن، پورشه، با برنامه ریزی برای تاسیس کارخانه در آلمان برای تولید سلول‌های باتری برای وسایل نقلیه‌ی الکتریکی، سرعت الکترونیکی شدن خود را افزایش میدهد.

تولیدکنندگان اتومبیل اروپایی که عمدتاً به تأمین کنندگان باتری در آسیا متکی هستند، با توجه به افزایش تولید خودروهای الکتریکی به دنبال کاهش وابستگی خود به خارج برای رعایت قوانین سختگیرانه‌ی زیست محیطی در اتحادیه اروپا هستند.

الیور بلوم(Oliver Blume) در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر میشود، به این روزنامه گفت: “سلول‌های باتری یک فناوری کلیدی برای صنعت خودروسازی آلمان است که ما باید آن را در کشور خودمان نیز داشته باشیم.”

وی گفت: “پورشه میخواهد در این امر نقشی پیشگامانه ایفا کند” و افزود که این کارخانه‌ی تولید باتری در توبینگن ساخته خواهد شد.

پورشه باتری‌ها را از شرکت مادر خود، فولکس واگن، خریداری خواهد کرد که قصد دارد ۶ کارخانه‌ی تولید سلول باتری در سراسر اروپا بسازد و زیرساخت‌های شارژ وسایل نقلیه‌ی الکتریکی را در سطح جهان گسترش دهد.

بلوم گفت: ” همچنین بخشی برای سلول‌های باتری با کارایی بالا نیز وجود خواهد داشت. همانطور که موتورهای احتراق داخلی با کارایی بالا تولید کردیم، اکنون نیز میخواهیم در خط مقدم باتری‌های با عملکرد بالا باشیم.”

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: investing 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا