اخباراخبار سهام های بین المللی

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ پنجشنبه، ۹ اردیبهشت

شرکت‌ها مجدداً در حال سودآوری هستند، زیرا شرکت‌های بزرگ تکنولوژی و نفتی هر دو گزارش سه ماهه قوی را ارائه داده‌اند. مس در حال نزدیک شدن به ۱۰ هزار دلار در هر تن است و بازده ۱۰ ساله خزانه داری به بالاترین قیمت در دو هفته گذشته رسید زیرا بانک مرکزی فدرال نگرانی ها در مورد تورم را برطرف کرد. قرائت اولیه از تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ایالات متحده به همراه مطالبات هفتگی بیکاری ارائه میشود. آمازون ، توییتر ، مک دونالد و کاترپیلار به همراه چند شرکت دیگر گزارش درآمد خود را اعلام میکنند. آنچه در پنجشنبه ۲۹ آوریل باید در مورد بازارهای مالی بدانید اینجا آمده است.

۱. سه ماهه عالی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی

با توجه به گزارشات عالی اپل و فیس بوک در روز چهارشنبه پس از بسته شدن بازار، شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مورد توجه بیشتری قرار گرفتند.

به لطف رونق فروش دستگاه ها به گروه های کارگر و آموزش از خانه، سود اپل ۴۲٪ بیشتر از انتظار بود و درآمد آن ۱۶٪ بیشتر بود. اگرچه این شرکت هشدار داد که کمبود تراشه جهانی به فروش آیپدها و مک بوک‌ها ضربه می زند. فیس بوک نیز به لطف افزایش درآمد از تبلیغات گزارش خوبی را ارائه کرد.

کوالکام همچنین به لطف تقاضای زیاد برای تلفن های همراه ، بخش اصلی آن ، چشم انداز بسیار قوی برای بقیه سال گزارش کرد.

۲. مطالبات بیکاری و تولید ناخالص داخلی

ایالات متحده اولین برآورد خود را از تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه اول منتشر می کند ، با انتظار رشد ۶.۱ درصدی در مقایسه با ۴.۳٪ در سه ماهه چهارم سال گذشته.

انتظار می رود داده های مطالبات بیکاری هفتگی که ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت ایران منتشر می شود ، نسبت به هفته قبل که در ۵۴۹,۰۰۰ بود، تغییر کمی نشان دهد ، در حالی که انتظار می رود مطالبات مداوم حدود ۶۰,۰۰۰ کاهش یابد.

انتظار می رود داده های فروش به تعویق افتاده مسکن که ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران ارائه می شود ، به موازات داده های خانه های جدید و موجود که طی هفته گذشته منتشر شده ، دوباره بهبود یابد.

۳. سود شرکت‌های بزرگ تکنولوژی باعث رشد بازار شده است

با توجه به گزارشات درآمد عالی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی و رشد سهام آنها، امروز سهام‌های ایالات متحده بالاتر باز میشوند.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی داو جونز ۱۴۴ واحد یا ۰.۴٪ رشد کرده بود، S&P500 نیز ۰.۷٪ افزایش یافته بود و نزدک هم شاهد ۰.۹ درصدی بود. رشد نزدک عمدتاً به علت رشد ۲.۹ و ۷.۱ درصدی سهام‌های اپل و فیس بوک است.

امروز کاترپیلار، کرفت هینز، کامکست، Merck، Hershey و Altria به همراه Keurig Dr، Pepper، Northrop Grumman، American Tower ، S&P Global و Thermo Fisher گزارش میدهند. آمازون، مستر کارت و توییتر نیز پس از بسته شدن بازار گزارش درآمد خود را اعلام میکنند.

۴. تاثیر فدرال بر بازار

بازده ۱۰ ساله اوراق خزانه داری در حالی که رئیس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی خود هرگونه بحث در مورد تورم را از بین برد ، به بالاترین میزان خود در طی دو هفته رسید.

پاول تاکید کرد با وجود این که انتظار اوضاع اقتصادی عادی‌تری تا پایان سال دارد، اما اقتصاد تا اهداف آنها فاصله‌ی زیادی دارد و ممکن است رسیدن به این اهداف مدتی زمان ببرد.

اظهارات پاول در خلاف رشد قیمت کالاهای صنعتی و کشاورزی است. معاملات آتی مس در لندن تا ۱۰ هزار دلار در هر تن افزایش یافت و معاملات آتی نیکل با رشد ۱ درصدی دیگر به بالاترین سطح در ۱۳ ماه گذشته رسید.

۵. نفت

شرکت های بزرگ نفتی اروپا به وضعیت خوبی بازگشتند و Royal Dutch Shell ، Total و Equinor سودهای بزرگی برای سه ماهه اول گزارش کردند. Shell و Equinor هر دو سود سهام خود را افزایش داده اند. این شرکت‌ها همچنین توانستند مقداری از بدهی های خود را که در جریان بحران سال گذشته گرفته بودند ، پرداخت کنند.

برای هر سه ، سود اکنون به سطح قبل از همه گیری بازگشته است. با این حال ، Total تنها شرکت بین این سه است که هنوز در حال بازگرداندن پول به سهامداران با نرخ های قبل از همه گیری است. Shell که برای پس انداز پول در طی همه گیری برای اولین بار پس از ۷۰ سال سود سهام خود را کاهش داده بود نیز به FT گفت که امسال هیچ برنامه‌ای برای افزایش بیشتری در پرداخت ها ندارد.

در همین حال ، قیمت های نفت خام با حمایت از سیاست پولی آسان و دلار ارزان تر ، همراه با بهبود مداوم تقاضا در بیشتر جهان به جز هند ، به بالاترین قیمت در هفت هفته گذشته رسیدند. تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۱.۴٪ رشد کرده و به ۶۴‌.۷۳ دلار رسیده بود و برنت نیز با رشد ۱.۴ درصدی به ۶۷.۶۸ دلار رسیده بود.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

 

منبع: investing 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا