اخبار بلاکچینقوانین کشورهاکاربرد بلاکچین

کمیته سنای استرالیا، خواستار راه اندازی مرکز ثبت مدارک مالکیتی ملی در بلاکچین!

کمیته سنا در استرالیا در زمینه فناوری و امور مالی، از قانون گذاران می خواهد که یک مرکز ثبت مدارک مالکیتی ملی در بلاک چین(national blockchain land registry)، ایجاد کنند.

کمیته سنای استرالیا گزارشی را منتشر کرده است که در آن خواستار مرکز ثبت مدارک مالکیتی ملی در بلاک چین، شفافیت بهتر قوانین مربوط به قراردادهای هوشمند و تلاش‌های مستمر برای ایجاد استانداردهای بین‌المللی DLT، شده است.

دومین گزارش موقت کمیته انتخاب استرالیا به عنوان مرکز فناوری و امور مالی ، ۲۳ توصیه را در بر دارد که شامل میزان پوشش دهی بلاکچین ، داده های مصرف کننده و مالیات شرکت ها است.

پنج توصیه به طور خاص مربوط به بلاکچین و دارایی های دیجیتال میباشد. از جمله اینکه شورای قانون گذاران Cyber Working Group ، استانداردهای بین المللی داده را در نظر می گیرد.

کمیته توصیه کرد که کابینه ملی، حمایت از national blockchain land registry را بعنوان یک پروژه آزمایشی برای همکاری کشورهای مشترک المنافع در “RegTech” در نظر بگیرد تا روشهای ساده سازی روندهای اداری را در بخشهای دولتی و خصوصی، مشخص کند.

“این کمیته به ویژه از پتانسیل بلاکچین، برای راندمان کارایی در حوزه national blockchain land registry، تحت تأثیر قرار گرفت و توصیه می کند که این موضوع در کابینه ملی، بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.”

با توجه به این موضوع ، کمیته اظهار داشت که نیاز به شفافیت و قطعیت بیشتری در مقررات دارایی  های دیجیتال وجود دارد و نگرانی های ذینفعان این صنعت در مورد “وضعیت نامشخص” قراردادهای هوشمند تحت قوانین استرالیا را، مورد توجه قرار داده‌است.

علی رغم شنیدن این نگرانی ها ، کمیته راه حل های زیادی را نشنید:

“در حالی که این کمیته شواهد گسترده ای در مورد نیاز به چنین مقرراتی شنید ، اما در مورد ایده‌های صریح در مورد این که چگونه این مقررات باید به بهترین نحو تدوین شود، توجه زیادی نکرد.”

در عوض ، به دولت استرالیا توصیه کرد “در نظر داشته باشد که چگونه میتوان شفافیت بیشتری را در رابطه با وضعیت قراردادهای هوشمند، ایجاد کرد.”

در این گزارش از وزارت صنعت ، علوم ، انرژی و منابع (DISER)، درخواست شده است که بروزرسانی های منظم درباره پیشرفت نقشه راه بلاکچین ملی را منتشر کرده و همچنان با بررسی و بروزرسانی، این فضا را توسعه دهند.

در حال حرکت به جلو ، کمیته قصد دارد تا بررسی کند که چگونه دستاوردهای سرمایه برای تراکنش های ارزهای رمز نگاری شده به کار گرفته میشوند و مفاهیم نظارتی بانک مرکزی ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها را بانک مرکزی در مرحله نهایی سوالات خود، مورد بررسی و توجه بیشتری قرار خواهد داد.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا