اخباراخبار سهام های بین المللی

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ جمعه، ۱۰ اردیبهشت

گزارش درآمد آمازون فصل عالی درآمد شرکت‌های اینترنتی را تایید کرد، اما اتحادیه اروپا با یک حکم ضد انحصاری جدید علیه اپل ، سرخوشی را از بین برد. نهادهای نظارتی چینی همچنین در حال سرکوب غول های اینترنتی داخلی خود هستند. ناحیه یورو در سه ماهه اول مطابق انتظارات دوباره به رکود سقوط کرد و سهام‌ها و نفت پس از صعود کوتاه مدت در حال رفع خستگی هستند و اطلاعات درآمد شخصی و هزینه‌ها و ارقام احساسات مصرف کننده از دانشگاه میشیگان ارائه می شود. آنچه در جمعه ، ۳۰ آوریل ، باید در مورد بازارهای مالی بدانید اینجا آمده است.

۱. آمازون

آمازون فصل درآمد عالی شرکت های اینترنتی را تایید کرد و سود خالص بیش از ۸ میلیارد دلار را برای سه ماهه اول ثبت کرد که بیش از سه برابر نتیجه سال قبل است. درآمد حاصل از کلود میزبانی ۳۲٪ افزایش یافته، در حالی که تجارت تبلیغاتی این شرکت تقریبا ۷۰٪ رشد کرده است. سهام آمازون با ۲.۴٪ رشد در معاملات پیش از گشایش بازار در بالاترین رکورد جدید قرار دارد.

نتایج شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در این هفته نشان داد که تسلط بزرگترین شرکت ها مانند اپل ، آمازون ، فیس بوک ، گوگ و مایکروسافت تشدید شده است. واکنش های نظارتی نیز به وجود آمده است و امروز اتحادیه اروپا اعلام کرد که سیاست اپل در مورد برنامه‌های پخش سوء استفاده از چیرگی آن به بازار است.

در مقابل، بازیکنان جدیدتر همین فضا برای رقابت مشکل دارند: Pinterest و eBay هر دو پس از ارائه‌ی نتایج خود سقوط کردند و توییتر نیز اواخر روز پنجشنبه گزارش ناامید کننده‌ای را اعلام کرد. سهام توییتر در معاملات پیش از گشایش بازار بیش از ۱۱ درصد سقوط کرد و به کمترین میزان در نزدیک به سه ماه گذشته رسید.

۲. چین

نهادهای نظارتی چینی سرکوب بزرگترین شرکتهای اینترنتی این کشور را گسترش داده و قوانین جدید سختی را اعمال می کنند که هدف اصلی آنها بخش خدمات مالی است.

به شرکت هایی از جمله JD.com ، Meituan ، Xioami و Didi Chuxing دستور داده شد تا شرکت های هلدینگ مالی تاسیس کنند که مشمول نیازهای سرمایه واضح باشند که سودآوری آنها کاهش میدهد.

این اقدام عموماً اقداماتی را که اخیراً علیه Ant Group وابسته به علی بابا انجام شده است تقلید می کند و همچنین به دنبال جریمه ۱.۶ میلیارد دلاری این هفته اعمال شده از Tencent به دلیل نقض قوانین ضد انحصار در گذشته است. شاخص های سهام چین همه کاهش یافتند‌. اگرچه نسبتاً کم، اما افت تولید PMI رسمی چین نیز بر احساسات تأثیر می گذارد.

۳. سهام‌ها پایین‌تر باز میشوند

یک ماه قوی در بازار سهام امروز تمام میشود و سرمایه گذاران به دنبال حفظ سود هستند. به همین دلیل سهام‌ها امروز پایین‌تر باز میشوند.

در حالی که فصل درآمد تا حد زیادی از انتظارات پیشی گرفته است، اما شرکت‌های ضعیف مانند توییتر و Pinterest، همراه با آگاهی از ارزیابی های بالا ، پیشرفت در این زمینه را حداقل در کوتاه مدت دشوار می کند.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی داو جونز ۹۶ واحد یا ۰.۳٪ افت کرده بود، S&P500 نیز ۰.۴٪ کاهش یافته بود و نزدک هم شاهد افت ۰.۵ درصدی بود.

تقویم داده با درآمد شخصی و داده های هزینه ماه مارس(اسفند-فروردین) همراه با شاخص قیمت برای هزینه های مصرف کننده شخصی ، معیار ترجیحی تورم فدرال رزرو، پر میشود. شاخص احساس مصرف کننده دانشگاه میشیگان که همچنین شامل اندازه گیری انتظارات تورمی است، در ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران اعلام می شود.

۴. اقتصاد ناحیه یورو

داده های رسمی تأیید کردند که اقتصاد ناحیه یورو در اواخر سال به رکود اقتصادی بازگشت ، به طوری که داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ۰.۶٪ کاهش را نشان می دهد ، تولید ناخالص داخلی ۱.۸٪ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. این ارقام که از قرنطینه‌ی طولانی مدت و شروع آهسته کمپین واکسیناسیون تاثیر میگیرند ، هنوز هم اندکی بهتر از حد انتظار هستند.

نرخ تورم ناحیه یورو در آوریل(فروردین-اردیبهشت) از ۱.۳ درصد در مارس، به ۱.۶ درصد رسید، زیرا الگوی آشنای اثرات پایه ، نرخ تورم را به هدف میان مدت بانک مرکزی اروپا نزدیک می کند. با این حال ، به استثنای غذا و انرژی ، قیمت ها فقط ۰.۸٪ افزایش یافتند که مطابق ارزیابی بانک از پویایی اساسی است.

یورو که روز پنجشنبه تا ۱.۲۱۳۵ دلار افزایش یافته بود ، به زیر ۱.۲۱ دلار سقوط کرد و بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان نیز به زیر ۰.۲۰-٪ رسید. این بر خلاف نشانه های بهبود بیشتر در مورد همه گیری است.

۵. در حالی که نفت و مس با مشکل روبرو هستند ، پالادیوم به رکورد جدیدی دست یافت

به دلیل افت سهام‌ها در پایان این ماه طوفانی، قیمت نفت نیز کمی کاهش یافته است.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۱.۴٪ افت کرده و به ۶۴.۰۷ دلار رسیده بود و برنت نیز با افت ۱.۲ درصدی به ۶۷.۲۳ دلار رسیده بود.

در بخش کالا ، مس نتوانست بالاتر از ۱۰ هزار دلار در هر تن باقی بماند، ظاهرا تریدرها به این نتیجه رسیدند که این سطح برای حفظ سود مناسب است.

با این حال ، معاملات آتی پالادیوم قابل توقف نبود و برای اولین بار از ۳۰۰۰ دلار در هر اونس عبور کرد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

 

منبع: investing 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا