اخباراخبار ارز دیجیتال

کارفرمایی که حقوق کارمند خود را با رمزارز پرداخت کرده بود از او خواست ارزها را پس بدهد!

یک کارشناس توسعه تجارت ساکن ایالات متحده ادعا کرده است که شرکتی که مدتی قبل حقوق وی را با استفاده از ارزهای رمزپایه به او پرداخت کرده است، به خاطر افزایش چشمگیر قیمت آن، اکنون از وی خواسته است توکن ها را پس بدهد.

در نامه ای که به کوئنتین فاترل (Quentin Fottrell) از MarketWatch رسید، نوشته شده بود که کارمند ناشناسی که فقط با عنوان “Crypto Confused” شناخته می شود، در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد) در مقابل انجام قرارداد پیمانکاری خود، ارز رمزپایه دریافت کرد و پس از آن قیمت این توکن ۷۰۰٪ افزایش یافت. روزی که کارمند مورد نظر این نامه را نوشت، مدیرعامل از طریق ایمیل از او خواسته بود که دارایی دیجیتال پرداخت شده را پس دهند زیرا آنها پس از آن”هیچ درآمدی برای شرکت ایجاد نکرده اند.”

این کارمند گفت: “من واقعاً مطمئن نیستم که چه کاری باید انجام دهم”. “من سالها با این شخص کار کرده ام و او اکنون می خواهد پس از توافق حاصل شده، شرایط پرداخت را تغییر دهد.”

فاترل اظهار داشت که “پرداخت حقوق کارکنان با ارزهای رمزنگاری شده هم برای کارفرما و هم برای کارمندان یک کار مخاطره آمیز است” ، اما درخواست بازپرداخت، چه از سوی کارمندان حقوق بگیر و چه از طرف کارمندان پیمانکاری، احتمالاً شرکت را با شکایت حقوقی روبرو می کند. کارفرمایان مستقر در ایالات متحده موظفند با توجه به ماهیت فرار بسیاری از رمزارزها، ارزش دلاری هر ارز رمزنگاری شده ای که برای پرداخت در نظر دارند را هنگام پرداخت گزارش دهند.

در حالی که در این نامه مشخص نشده است که کارفرما برای پرداخت دقیقاً از کدام رمزارز استفاده کرده است، ولی این اتر (ETH) است که با ۷۹۰٪ رشد از ۳۷۰ دلار اول آگوست (۱۱ مرداد) به بیش از ۳۳۰۰ دلار رسیده است.

در حالی که برخی از شرکت ها در ایالات متحده از ارزهای رمزپایه به عنوان نوعی پرداخت برای خدمات ارائه شده خود استفاده می کنند، هنوز مشکلات قانونی زیادی برای حل این مسئله وجود دارد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا