اخباراخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

ماینرهای بیت کوین دارایی خود را نمی فروشند؛ پیامد این اقدام برای بازار چیست؟

نموداری که به تازگی توسط پلتفرم تحلیل داده گلاسنود (Glassnode) منتشر شده است حاکی از آن است که هودل کننده های بلند مدت بیت کوین، به طور فعال نسبت به خرید و انباشت این ارز اقدام کرده و آن را در کیف پول های سرد نگهداری می کنند. در حالی که ارز رمزپایه برتر بازار اکنون در حال تحکیم است، معتقدین به بیت کوین و کسانی که اخیراً به این گروه پیوسته اند، در این سطح قیمت مشغول خرید هستند.

یکی از کاربران توییتر با نام Dylan-BTCization نموداری را از گلاسنود به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد شاخص تغییر پوزیشن خالص دارندگان بلند مدت پس از مدتی طولانی که به رنگ قرمز بوده است اکنون به رنگ سبز در آمده است.

توییت 2 - ماینرهای بیت کوین دارایی خود را نمی فروشند؛ پیامد این اقدام برای بازار چیست؟

اکنون که بیت کوین پس از سقوط از منطقه ۵۸۰۰۰ دلاری، در فاز تحکیم در نزدیکی تراز ۵۵۰۰۰ دلار معاملات حاشیه ای را تجربه می کند، موسسات مالی و سایر هودل کننده ها در حال خرید BTC هستند. این جریان از دیدگاه به شدت صعودی سرمایه گذاران نسبت به این ارز حکایت دارد.

جریان خروجی ماینرهای بیت کوین به کمترین حد در نیم سال گذشته رسیده است

نمودار دیگری از تیم تحلیلی گلاسنود نشان می دهد که ماینرهای بیت کوین خیلی تمایلی به جدا کردن دارایی ها از خود ندارند و به جای فرستادن این ارز رمزنگاری برای فروش، آن را جمع می کنند. این داده ها حاکی از آن هستند که میزان جریان خروجی ماینرهای BTC  (میانگین متحرک هفت روزه) به پایین ترین سطح شش ماهه اخیر رسیده و در حال حاضر معادل ۴۶.۳۰۱ BTC است. پایین ترین سطح در نیم سال گذشته روز دوشنبه، ۳ می (۱۳ اردیبهشت) مشاهده شد.

صبح دیروز، باری سیلبرت، بنیانگذار و مدیرعامل Digital Currency Group  (شرکت مادر گری اسکیل)، دیدگاه خوش بینانه خود را با عنوان “ایجاد ثروت در سرزمین رمزنگاری” در همه سطوح به اشتراک گذاشت.

پیتر شف مخالف همیشگی بیت کوین، که مشخصاً طلا را به BTC ترجیح می دهد، ضمن مخالف با او در توییت خود می گوید که تمام سود حاصل در فضای رمزنگاری از طریق بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال، صرفاً جریان ثروت خریداران به سمت جیب فروشندگان است.

به عقیده وی در این فضا هیچ ثروتی ایجاد نمی شود، بلکه در اصل ثروت از جیب خریداران به جیب فروشندگان منتقل می شود. در این فرآیند منابع قابل توجهی به هدر می رود که می توانست در شرایطی متفاوت به شکلی مولد مورد استفاده قرار گیرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا