اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچینمطالب ویژه

حجم معاملات درون زنجیره ای تتر برای اولین بار از مرز ۱ تریلیون دلار گذشت

براساس داده های جمع آوری شده توسط وبسایت خبری The Block Research، حجم تعدیل شده معاملات درون زنجیره ای استیبل کوین تتر (USDT) برای اولین بار از سال گذشته تاکنون، از مارک ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

روز ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت)، حجم معاملات درون زنجیره ای تعدیل شده تتر (USDT) معادل ۱.۰۱ تریلیون دلار بود، این رقم ۶۴٪ از کل سهم بازار معاملات (حدود ۱.۶ تریلیون دلار) این استیبل کوین از ۲۰۲۱ تاکنون را نشان می دهد.

حجم معاملات درون زنجیره ای به هرگونه نقل و انتقال ارزش در یک شبکه بلاکچین، اعم از خرید ، فروش (معاملات) و ارسال (حواله ها) اشاره دارد. علاوه بر این، به منظور فیلتر کردن نسخه های تکراری و حذف معاملات شستشو تا حد ممکن، این معیار توسط منبع اصلی این داده ها یعنی Coin Metrics “تنظیم و تعدیل” می شوند.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر به The Block گفت: “عبور از مارک ۱ تریلیون دلاری در حجم معاملات درون زنجیره ای، نشان دهنده یک نقطه عطف دیگر در روند صعود تتر است.”

لازم به ذکر است که پس از USDT، استیبل کوین USDC با ارزش بازار ۲۰ درصدی از سهم بازار و رقمی در حدود ۳۱۲ میلیارد دلار و Dai با ۸٪ سهم بازار و ۱۱۴ میلیارد دلار سرمایه بزرگ ترین استیبل کوین های بازار هستند.

حجم معاملات تتر - حجم معاملات درون زنجیره ای تتر برای اولین بار از مرز 1 تریلیون دلار گذشت

برای اطمینان، داده های درون زنجیره ای، حجم معاملات صرافی های متمرکز برای جفت ارزهای USDT را شامل نمی شود زیرا داده ها خارج از زنجیره به شمار می آیند. در غیر اینصورت، حجم معاملات انجام شده با USDT احتمالاً خیلی بیشتر از این رقم خواهد بود زیرا USDT یکی از جفت های برتر برای ترید ارزهای رمزنگاری توسط سرمایه گذاران بزرگ می باشد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: theblockcrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا