اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۱۶ اردیبهشت)

بیت کوین ۵۸ هزار دلار را لمس کرد

پس از اینکه روز سوم می (۱۳ اردیبهشت) قیمت بیت کوین به بالای ۵۹۰۰۰ دلار رسید، این ارز رمزپایه به سرعت شروع به اصلاح کرد. ظرف مدت ۴۸ ساعت، ارز رمزنگاری شده برتر بازار حدود ۶۰۰۰ دلار ضرر کرده و به زیر ۵۳۰۰۰ دلار رسید.

در این مرحله، گاوها وارد عمل شدند و روند حرکت این ارز را معکوس کردند. قبل از شروع یک حرکت چشمگیر دیگر، قیمت BTC در چند ساعت گذشته، ابتدا تا بالای تراز ۵۵۰۰۰ دلار افزایش یافت.

آخرین افزایش، باعث شد قیمت بیت کوین به بالاترین سطح روزانه خود در نزدیکی تراز ۵۸۰۰۰ دلار برسد، هرچند، نتوانست بر این سطح خاص غلبه کند و از آن زمان حدود ۱۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

از نقطه نظر تکنیکال، اولین خط مقاومت پیش روی بیت کوین در تراز ۵۸۳۵۵ دلار و پس از آن در تراز ۵۹۰۰۰ دلار و و ۶۰۰۰۰ دلار قرار دارد. در مقابل، در صورت اصلاح مجدد، این دارایی می تواند به سطوح حمایتی ۵۶۸۳۵ دلار ، ۵۵۴۰۰ دلار و ۵۴۰۵۰ دلار تکیه کند.

رکوردی تازه در ارزش بازار رمزنگاری

طی چند روز گذشته، کوین های جایگزین نیز اندکی سقوط کردند، اما مانند رهبر خود، به روند صعودی خود بازگشتند. اتریوم، که اخیراً گوی سبقت را از همه آلتکوین ها ربوده است، یک رکورد دیگر هم در قیمت خود ثبت کرده است. این بار، دومین ارز رمزنگاری شده بازار تا حدود تراز ۳۵۶۰ دلار افزایش یافت.

کاردانو در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۳ درصد رشد کرده و فاصله کمی با آخرین رکورد خود در حدود ۱.۵۵ دلار دارد. بیت کوین کش با افزایش ۲۳ درصدی به بیش از ۱۳۰۰ دلار رسیده و بین ۱۰ ارز برتر بازار بهترین عملکرد را داشته است.

Ripple (15٪) ، Polkadot (7٪) ، Binance Coin (3٪) و Litecoin (1٪) نیز به رنگ سبز هستند.

بازار 16 - نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (16 اردیبهشت)

از طرف دیگر Uniswap ، Chainlink و Dogecoin از دیروز مجدداً شاهد اصلاح قیمت بوده اند. کاهش ۱۰ درصدی DOGE این دارایی را به زیر ۰.۶۰ دلار رسانده است.

در میان آلتکوین های کوچکتر، تل کوین با ۹۵ درصد رشد و رسیدن به مرز ۰.۰۴ دلار پیشگام است. پس از آن نیز، Bitcoin Gold (35%), Verge (27%), Qtum (25%), 1inch (25%), Avalanche (24%), NEM (22%), EOS (20%) و Stellar (20%) قرار دارند.

در نهایت ، سرمایه تجمعی بازار دارایی های ارز رمزنگاری شده با رکوردی تازه به حدود ۲.۴ تریلیون دلار رسیده است. این معیار طی دو روز بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا