اخبار ارز دیجیتالقوانین کشورها

NPCI معاملات ارزهاری رمز پایه را منع نمی کند و تصمیم را به عهده بانک های محلی می گذارد!

بانک های محلی در هند تصمیم خواهند گرفت که آیا معامله با بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را مسدود می کنند یا خیر. زیرا NPCI از انجام این کار خودداری می کند.

شرکت ملی پرداختهای هند (NPCI)، قصد ندارد معاملات ارزهای رمزنگاری شده را مسدود کند. درعوض، قصد دارد تصمیم را به عهده بانک های جداگانه بگذارد و آنها می توانند سطح ریسک خود را تعیین کنند.

NPCI تصمیم را به عهده بانک های محلی می گذارد!

بر اثر عواقب بیماری همه گیر COVID-19، خسارات عظیمی به کشور وارد شده است و بسیاری از کارشناسان عدم اطمینان حاکمیت بر آن را بیان کردند. اما علی‌رغم وضعیت فاجعه‌بار موجود در این کشور آسیایی ، حجم معاملات ارزهای رمزپایه طی یک سال گذشته افزایش زیادی داشته است.

با این حال ، کشور همچنان در فکر اجرای ممنوعیت کامل در مورد معاملات ارزهای رمزپایه است. آخرین موردی که درباره آن شفافیت ایجاد کرده است، شرکت های پرداخت ملی هند (NPCI) است.

به گزارش Economic Times، برخی از بانکداران از آژانس درخواست کردند تا معاملات ارزهای رمزپایه را در شبکه خود مسدود کند. NPCI گفت که برنامه ای برای ممنوع کردن عملیات دارایی دیجیتال را ندارد و به موسسات بانکی توصیه کرد که تصمیم خود را اتخاذ کنند.

طبق این گزارش ، برخی از موسسات محلی معامله گرانی که ارزهای رمزپایه را خرید و فروش می کردند را  اخراج کرده اند. با این حال ، فقط تعداد کمی از آنها از طریق رابط پرداخت های متحد (UPI) و بانکداری شبکه ای، مشتریان خود را از حساب های معاملاتی رمزنگاری محدود کردند.

یک مقام رسمی صنعت محلی، این مسئله را بیشتر روشن می کند:

”مشتریان بانک هایی که رمزنگاری را غیرفعال کرده اند به هیچ وجه نمی توانند از امکاناتی مانند UPI ، بانکداری شبکه ای یا کارت استفاده کنند. با این حال ، معاملات همچنان در جریان هستند. زیرا بسیاری از بانک ها هنوز اجازه این کار را می دهند. “

شرایط سخت ارزهای رمزپایه در هند

عملیات دارایی های دیجیتال در هند یک فرآیند بسیار پیچیده است که باعث ایجاد بحث و جدال های زیادی می شود. در مارس ۲۰۱۸ (اسفند ۱۳۹۶)، بانک مرکزی این کشور، معامله ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرد. اما دو سال بعد، دیوان عالی هند این تصمیم را لغو کرد.

با وجود اینکه از نظر قانونی واجد شرایط فعالیت با دارایی های دیجیتال هستند، مقامات این کشور قوانین سختگیرانه‌ای را به اجرا در آورده‌اند. گزارش‌ها در اوایل سال جاری نشان داد که افراد محلی باید همه فعالیت‌های خود را حوزه ارزهای رمزپایه، گزارش دهند.

علاوه بر این، دومین کشور پرجمعیت جهان قصد داشت اقدامات جدی تری انجام دهد. همانطور که CryptoPotato مطلع شد، این کشور قصد داشت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را جرم انگاری کند. بر اساس لایحه پیشنهادی استخراج ، معامله و نگهداری دارایی های دیجیتال باید به عنوان جرم قابل مجازات در نظر گرفته شود. با این وجود، گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که این پیشنهاد نادیده گرفته شده‌است.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا