اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

میزان دامیننس بیت کوین به پایین ترین سطح خود از ژوئیه ۲۰۱۸ رسید

بیت کوین (BTC) ، بزرگترین رمز ارز در جهان ، در حال حاضر با اتریوم و سایر رمزارز ها در رقابت است. با رشد میزان دامیننس بازارهای اتریوم ، بایننس کوین (BNB) و دوج کوین (DOGE) ، مجموع دامیننس بازار بیت کوین به پایین ترین سطح خود در ژوئیه ۲۰۱۸ (تیر ماه ۱۳۹۷) رسیده است.

براساس آخرین داده های منتشر شده توسط کوین مارکت کپ ، سلطه (Dominance) بازار بیت کوین در ۱۱ مه (۲۱اردیبهشت) به ۴۲.۸٪ رسید که پایین ترین سطح در ۳ سال گذشته است. علی رغم این واقعیت ، هنوز هم بیت کوین با ارزش ترین رمز ارز بازار ارزدیجیتال در جهان است. سلطه آن در بازار از حدود ۷۰٪ در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) به ۴۲.۷٪ در ۱۱ مه ۲۰۲۱ (۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) سقوط کرده است.

برعکس بیت کوین ، سلطه کل بازار اتریوم در سال جاری افزایش چشمگیری را تجربه کرد. اتریوم امسال را با تنها ۱۱ درصد میزان سلطه بازار آغاز کرد اما در حال حاضر سلطه کل بازار اتر در دهم ماه مه (۲۰ اردیبهشت) به بالای ۱۹ درصد رسید.
بایننس کوین سومین ارز دیجیتال بازار پس از بیت کوین و اتریوم است. این رمزارز در حال حاضر با در اختیار داشتن ارزش بازاری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار ،از سلطه بازاری کمتر از ۱٪ در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) به ۴.۵٪ در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) افزایش یافته است.

دوج کوین (DOGE) ،رمزارزی که طی ۴ ماه گذشته ارزش قابل توجهی را پیدا کرده است. در ماه مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت) ، دوج کوین پس از شکست قیمت تتر ، کاردانو و ریپل ، به چهارمین رمزارز باارزش در جهان تبدیل شد. در مقایسه با جهش ۱۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در سال جاری ، دوج کوین امسال بالغ بر ۱۲,۰۰۰٪ سود کرد.

افت سلطه بازار بیت کوین عمدتا به دلیل افزایش علاقه معامله گران به سایر رمزارز ها است. اتریوم ، دوج کوین و ریپل از ابتدای سال ۲۰۲۱ ،توجه بسیاری از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی را به خود جلب کرد. سلطه بازار بیت کوین از آوریل ۲۰۲۱ (فروردین) به شدت در حال سقوط است. سلطه بازار بزرگترین رمزارزجهان طی ۶ هفته گذشته از ۶۰٪ به ۴۲.۸٪ کاهش یافته است. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در حدود ۵۶,۰۰۰ دلار و ارزش بازار بالغ بر ۱.۰۴ تریلیون دلار معامله می شود.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

 

منبع:financemagnates

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا