اخبار ارز دیجیتال

پالانتیر تکنالوجیز ،شرکت نرم‌افزار آمریکایی ، بیت کوین را می پذیرد

طی یک گزارش درآمد در اوایل هفته جاری ، پالانتیر تکنالوجیز (Palantir Technologies‎) به افزودن بیت کوین به ترازنامه شرکت اشاره کرد.

علاوه بر بیت کوین ، این شرکت نرم‌افزار آمریکایی در این گزارش عنوان کرد ممکن است سایر رمزارزها را نیز در ترازنامه خود در نظر بگیرد.

در مورد کمپانی پالانتیر تکنالوجیز
این شرکت توسط بنیانگذار پی پال ، پیتر تیل (Peter Thiel) ، تاسیس شد و در سپتامبر سال گذشته (شهریور ۱۳۹۹) از طریق direct listing (همان رویکرد اتخاذ شده توسط صرافی کوین بیس) عرضه عمومی شد.

آقای تیل معتقد است که چین می‌تواند از بیت کوین به‌عنوان «سلاح مالی» علیه آمریکا استفاده کند که مسئله نگران کننده ای است. وی همچنین یک مرکز استخراج بیت کوین در تگزاس راه اندازی کرده است.
گفته می شود که کمپانی پالانیر در جهت ایجاد درآمد به قراردادهای دولتی به شدت اعتماد دارد. در فوریه سال گذشته (بهمن ۱۳۹۸) ، این شرکت قراردادی به مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار با وزارت دفاع منعقد کرد.

از سوی دیگر ، گزارش شده است که این شرکت از قرارداد ۴۶ میلیون پوندی (۶۵ میلیون دلاری) دولت انگلیس به عنوان بخشی از جبران خسارت بیماری همه گیر کوید-۱۹ استفاده کرده است. به گفته رسانه پولیتیکو ، این شرکت چندین ماه پیش از بستن قرارداد های خود با چندین مقام دولتی انگلستان درارتباط بود.

بهای سهام این شرکت با نام (PLTR) در سال ۲۰۲۱ تاکنون ۲۲٪ کاهش یافته است ، بنابراین برخی از فعالان بازار پذیرش بیت کوین توسط این شرکت را به عنوان یک تلاش کوتاه مدت برای رشد سهامش می دانند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

 

منبع:decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا