اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های سینمائی

با افزایش توجه سرمایه گذاران خرد به سهام AMC، قیمت آن افزایش یافت

روز جمعه همزمان با افزایش قیمت هدف سهام AMC Entertainment (NYSE: AMC) توسط یک تحلیلگر، ارزش سهام این اپراتور سینما با ۱.۶% افزایش بسته شد.

به گفته یکی از تحلیلگران، این افزایش قیمت AMC باعث شده است سرمایه گذاران از پوزیشن های شورت خود خارج شوند.

پس از افزایش قیمت تا ۱۴.۳۴ دلار در طول جلسه معاملاتی دیروز، آخرین بار سهام AMC با قیمت ۱۲.۹۸ دلار و با حجم معاملات ۳.۲ برابر میانگین متحرک ۱۰ روزه معامله شد. سهام این کمپانی طی شش جلسه، ۴۴٪ افزایش قیمت داشته است. روز پنجشنبه نیز بعد از کسب سود ۴۲۸ میلیون دلاری حاصل از فروش سهام، ارزش آن ۲۳.۷٪ افزایش یافته بود.

اریک وولد (Eric Wold)، تحلیلگر اوراق بهادار رایلی، هدف قیمت خود برای سهام AMC را از ۱۳ دلار به ۱۶ دلار افزایش داد و گفت: این افزایش سرمایه، ترازنامه او را تقویت می کند. به گفته Refinitiv از بین ۹ تحلیلگر، وولد تنها کسی است که امتیاز خرید به AMC داده است.

اما یک تحلیلگر دیگر با نام اریک هندلر این اقدام را یک “شمشیر دو لبه” خواند، زیرا صدور سهام جدید می تواند ارزش سهام را کاهش دهد. وی گفت: “سرمایه گذاران خرد پشت این سهام قرار گرفته اند و شور و هیجان زیادی ایجاد کرده اند.”

سهام AMC امسال عملکرد بسیار بی ثباتی داشته و در بازه ۱.۹۱ دلار تا ۲۰.۳۶ دلار در نوسان بوده است. علاوه بر افزایش ۹۲۰ درصدی تا اواخر ژانویه (اواسط بهمن)، رشد این سهام از ابتدای سال تاکنون به ۵۱۲ درصد رسیده است.

بر اساس گزارش پلتفرم ردیاب احساسات بازار Swaggysstocks.com ، سهام AMC یکی از پرطرفدارترین سهام ها در بستر WallStreetBets ردیت بوده است که غالباً توسط سرمایه گذاران خرد رصد می شود.

بعد از ثبت حجم معاملات ۲۹۶ میلیونی این سهام در روز پنجشنبه، حجم معاملات روز جمعه آن نیز افزایش یافت و به رقم ۲۰۶.۶ میلیون سهم رسید.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا