اخبار بیت کوینبرگزیده ها

تسلا ممکن است بیت کوین‌های خود را بفروشد!

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا (Tesla)، در پاسخ به یک پست توییتری هشدار داد که این شرکت ممکن است طی سه ماه آینده بیت کوین (BTC) را از ترازنامه خود حذف کند. به دنبال انتشار این خبر، بیت کوین هفته خود را با یک سقوط بیش از ۱۰ درصدی به پایان رساند.

روز یک‌شنبه ۱۶ می، یک کاربر توییتری هشدار داد که تسلا ممکن است بیت کوین‌های خود را طی سه ماه آینده به فروش برساند. علی‌رغم ناراحتی جامعه بیت کوین، ماسک به این توییت پاسخ داد: “دقیقا”.

محبوبیت ماسک در دنیای ارزهای دیجیتال در حال کاهش است. وی پس از انتقاد از مصرف انرژی بیت کوین و به تعلیق در آوردن پذیرش این ارز دیجیتال توسط تسلا، هدف انتقاد بسیاری از چهره‌های برجسته این صنعت قرار گرفته است.

پیتر مک کورماک (Peter McCormack)، مجری پادکست بیت کوین چه کرد (What Bitcoin Did)، اظهار داشت که انتقاد اخیر ماسک از بیت کوین نشان از ضعف آگاهی او دارد و افزود حمایت ماسک از دوج کوین (DOGE) می‌تواند از او یک ترول عالی بسازد.

به نظر می‌رسد نظرات مک کورماک ماسک را عصبانی کرده است؛ چرا که مدیر عامل تسلا اظهار داشت:

موضوعات ناخوشایند این چنینی باعث می‌شود من بخواهم تمام سرمایه خود را به دوج کوین اختصاص دهم.

بانتگ (banteg)، توسعه‌دهنده یرن فایننس (Yearn.finance) نیز اظهار داشت که حمایت آشکار ماسک از دوج کوین در برابر بیت کوین، یک طرح پیچیده پامپ و دامپ است.

در زمان انتشار این خبر، قیمت DOGE از اوج ۰٫۷۳ دلاری خود در تاریخ ۸ می، نزدیک به ۳۲ درصد افت دارد که پس از حضور ماسک در برنامه تلویزیونی پخش زنده شنبه شب (Saturday Night Live) در همان روز، این روند نزولی تسریع شده است.

ماسک همچنین اظهار داشت که به دلیل موقعیت‌های اجرایی قبلی خود در پی‌پال (PayPal)، درک بهتری از پول در مقایسه با تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال دارد.

در پاسخ به این اظهارات ماسک، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و از طرفداران برجسته بیت کوین، با اشاره به تفاوت‌های موجود میان پی‌پال و بیت کوین گفت:

جهان بیش از آن که به یک پلتفرم معاملاتی متمرکزتر، با امنیت کمتر و تورم‌زا که به آن اشاره کردید، نیاز داشته باشد، به یک ابزار ذخیره ارزش غیرمتمرکز، ایمن و ضدتورمی مانند بیت کوین نیاز دارد.

این اظهارنظرها نشان می‌دهند که روابط بین سیلور و ماسک ممکن است در حال شکراب شدن باشد.

در آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی، مایکرواستراتژی اولین شرکت برجسته‌ای بود که با خرید ۲۱ هزار واحد BTC به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار، این ارز دیجیتال را به ترازنامه خود اضافه کرد.

در دسامبر همان سال، ماسک در مورد خرید بیت کوین از سیلور سوال کرد و توصیه‌های دوستانه سیلور، منجر به خرید بیت کوین توسط شرکت تسلا در ماه بعد شد.

در ماه فوریه، اخباری منتشر شد مبنی بر این که شرکت تسلا ۱٫۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. انتشار این خبر باعث افزایش سرسام‌آور قیمت بیت کوین و صعود به سطوح بالاتر از ۴۳ هزار دلار شد.

حال، ماسک در پاسخ به دفاع سیلور از بیت کوین در توییتر خود می‌گوید:

او باید لباس هالووین با نمادی از بیت کوین را بپوشد.

بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ درصد سقوط کرده و در حال حاضر، با قیمت ۴۵،۶۹۴ دلار معامله می‌شود.

نمودار کندل ۴ ساعته بیت کوین در صرافی بیت استمپ (Bitstamp).

تقریبا یک ساعت پس از انتشار این اخبار، ماسک در توییتر خود نوشت:

برای روشن شدن موضوع، تسلا هیچ کدام از بیت کوین‌های خود را نفروخته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا