اخباراخبار بلاکچیناخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های مالی

دومین بانک بزرگ آمریکا برای تسویه معاملات سهام خود به شبکه Paxos می پیوندد

ابر شرکت خدمات مالی و بانکداری Bank of America که یکی از بزرگترین بانک های جهان به شمار می آید، قصد دارد برای تسویه معاملات سهام از طریق شبکه  Paxos، از فناوری بلاکچین بهره بگیرد.

این بانک بزرگ آمریکایی با این اقدام خواهد توانست معاملات خود را در عرض فقط چند دقیقه با استفاده از فناوری بلاکچین تسویه کند. Paxos از نسخه اتریوم مخصوص به خود استفاده می کند که می تواند در زمینه معاملات، تسویه حساب و مدیریت دارایی ها پیشرفت های چشمگیری در سیستم بانکی سنتی ایجاد کند. در بازارهای سهام، بسیاری از معاملات سهام توسط شرکت خدمات مالی Depository Trust & Clearing Corp انجام می گیرد، که البته مستلزم ثبت معاملات تا ساعت ۱۱:۰۰ همان روز است. روند تسویه معاملات حدود دو روز طول می کشد. با استفاده از Paxos، می توان همین معاملات را در کسری از دقیقه انجام داد. استفاده از شبکه Paxos صرفه جویی در هزینه ها را نیز به همراه دارد. با تسویه حساب سریع معاملات، وثیقه ای که باید ارائه شود آزاد شده و اینگونه صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها ایجاد می کند.

ماه گذشته پس از مشارکت شرکت های بزرگی چون پی پال، Credit Suisse Group AG و سایرین در یک دوره تأمین مالی ۳۰۰ میلیون دلاری، ارزش Paxos  بالغ بر ۲.۴ میلیارد دلار بود. این شرکت به سرعت رشد کرده است زیرا سازمان های بزرگ یکی یکی ویژگی بهبود بهره وری استفاده از فناوری بلاکچین را تصدیق می کنند، اما این تنها پروژه بلاکچین نیست که موسسات را به خود جلب کرده است. ماه گذشته، بانک European Investment Bank اروپا فاش کرد که ۱۰۰ میلیون یورو (۱۲۰ میلیون دلار) اوراق قرضه دیجیتال بر بستر شبکه اتریوم منتشر خواهد کرد. فروش این اوراق نیز توسط گلدمن ساکس، بانکو سانتاندر و Société Générale انجام شد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cryptobriefing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا