اخبار بیت کوینبرگزیده ها

ویتالیک بوترین: بیت کوین ممکن است از رشد بازار عقب بماند!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، فکر می‌کند که بازار ارزهای دیجیتال در حباب است، اما پیش‌بینی نکرده که چه زمانی این حباب از بین می‌رود. علاوه بر این، بوترین معتقد است به دلیل بالا بودن انرژی مصرفی برای استخراج، این احتمال وجود دارد که اتریوم در آینده از بیت کوین پیشی بگیرد.

بوترین در مصاحبه جدید خود خاطرنشان کرد:

ما حداقل سه مورد از حباب‌های بزرگ کریپتو را پشت سر گذاشته‌ایم. ممکن است این حباب در حال حاضر از بین رفته باشد یا ماه‌ها ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سقوط اخیر که منجر به کاهش قیمت بیت کوین به حدود ۳۰ هزار دلار شد، نشان‌دهنده پایان حباب ارز دیجیتال است یا خیر، اظهار داشت:

اغلب دلیل متوقف شدن حباب‌ها این است که اتفاقی رخ می‌دهد و مشخص می‌کند این فناوری هنوز به طور کامل رشد نکرده است.

یکی از عواملی که در سقوط اخیر قیمت بیت کوین نقش داشت، اعلامیه ایلان ماسک (Elon Musk) در مورد نگرانی‌هایش به دلیل مصرف برق بیت کوین بود. به گفته فیلیپ گرادول (Philip Gradwell)، اقتصاددان ارشد چین آنالیز (Chainalysis)، سایر سرمایه‌گذاران سازمانی نیز ممکن است نگرانی‌هایی در مورد اثرات زیست محیطی، موارد استفاده، فعالیت‌های غیرقانونی و قانون‌گذاری این ارز دیجیتال داشته باشند.

بوترین گفت که نگرانی‌های مربوط به انرژی مصرفی در استخراج اثبات کار بیت کوین منطقی است. بوترین می‌گوید:

مصرف انرژی قطعاً بسیار زیاد است. این چیزی نیست که بخواهد جهان را به خودی خود نابود کند، اما قطعاً یک نقطه ضعف قابل‌توجه است.

با اجرای اتریوم ۲.۰، به‌روزرسانی بزرگ شبکه اصلی اتریوم، الگوریتم اجماع این شبکه از مدل اثبات کار به مدل اثبات سهام تغییر خواهد یافت و این امر باعث کاهش چشمگیر (تا ۹۹ درصد) مصرف انرژی اتریوم خواهد شد. بوترین با تأکید بر اهمیت این موضوع، اظهار داشت:

به طور میانگین، ما از مصرف انرژی یک کشور ​به مصرف انرژی یک روستا می‌رسیم.

بوترین افزود که نگرانی‌ها در مورد مصرف برق و سخت افزار مورد نیاز برای استخراج بیت کوین در جامعه افزایش یافته و از این رو، تقاضا برای انتقال به الگوریتم اجماع اثبات سهام یا حرکت به سمت الگوریتم‌های ترکیبی بیشتر شده است.

اگر بیت کوین دقیقاً مانند امروز به فناوری خود پایبند باشد، خطر بزرگی برای عقب ماندن آن از روند رو به رشد بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا