اخباراخبار ارز دیجیتالمطالب ویژه

گلدمن ساکس در مورد بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی قانونی تجدید نظر می کند

بیش از یک سال پیش ، بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس اعلام کرد که ارز دیجیتال یک کلاس دارایی نیست. الکس کروگر (Alex Krüger)، اقتصاددان ، تاجر ارز دیجیتال و بنیانگذار شرکت مدیریت دارایی Aike Capital  روز گذشته تعدادی عکس از صفحات گزارش جدید بانک گلدمن ساکس در توییتر خود به اشتراک گذاشت.

کروگر گفت که این گزارش “طی چند رو آینده” با عنوان (کریپتو : کلاس جدید دارایی؟ )، به طور کامل در وب سایت گلدمن ساکس در دسترس خواهد بود.

این گزارش شامل دیدگاه هایی از مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گلکسی دیجیتال و مایکل سوننشن (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل گری اسکیل ، به عنوان چهره های مدافع ارز دیجیتال است که سرسختانه از بیت کوین دفاع کرده اند.

بدون تعجب ، نووگراتز به سوال کریپتو به عنوان یک کلاس دارایی پاسخ مثبت می دهد. گلدمن در گزارش خود گفت ” صرفاً توده مهم سرمایه گذاران و موسسات معتبر در حال حاضر با ارز دیجیتال درگیر شده اند و موقعیت آنها را به عنوان یک کلاس دارایی تقویت کرده است.”

همچنین در این گزارش با نوریل روبینی ، استاد اقتصاد در NYU صحبت شده است که “کاملاً مخالف این ایده است که چیزی بدون درآمد ، سودمندی یا ارتباط با مبانی اقتصادی را بتوان منبع ذخیره ارزش یا به عنوان یک کلاس دارایی در نظر گرفت. ” نوریل “در تمایل اکثر موسسات برای قرار گرفتن در معرض بی ثباتی و خطرات ارزهای دیجیتال شک دارد.”

سال گذشته همین موقع ، گلدمن ساکس با استناد به بی ثباتی شدید ارزهای دیجیتال و این واقعیت که “آنها شواهدی مبنی بر محافظت از تورم نشان نمی دهند” ، این موضوع را رد کرد که ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی مناسب هستند اما گلدمن ساکس به آرامی از روند سختگیرانه اولیه خود در برابر ارزهای دیجیتال عقب نشینی کرد. در آگوست (مردادماه)سال گذشته ، گلدمن ساکس علاقه خود را برای ایجاد استیبل کوین خود اعلام کرد و اندکی بعد اعلام کرد که به دنبال استخدام معاون رئیس دارایی های دیجیتال است.

از آن زمان تاکنون ، این غول بانکی گام های بلندی را برای ادغام ارزهای دیجیتال در عملکرد بانکی خود برداشته است.

در ماه مارس (اسفند)، گلدمن ساکس معاملات آتی بیت کوین را برای اولین بار از سال ۲۰۱۸(۱۳۹۶) از سر گرفت و در ابتدای ماه جاری ، این پیشنهاد را به سایر شرکت های وال استریت گسترش داد.

ماه گذشته ، مدیر عامل دیوید سلیمان گفت که او فکر می کند “تحول بزرگی” در تنظیم مقررات مربوط به کریپتو در ایالات متحده رخ خواهد داد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: decrypt.co

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا