اخباراخبار سهام های بین المللی

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ دوشنبه، ۳ خرداد

اوراق قرضه بلاروس بعد از اینکه هواپیمای غیرنظامی را مجبور به هدایت به سمت مینسک کرد ، سقوط کرد، در حالی که سهام ایالات متحده ، نفت و بیت کوین رشد کردند. ویرجین گلکتیک می تواند پس از دو سال که این شرکت گردشگری فضایی اولین پرواز خود را با موفقیت به پایان برساند، مورد توجه قرار بگیرد و مالیات شرکت های بین المللی با تغییر روبرو می شود. آنچه باید در مورد بازارهای مالی دوشنبه، ۲۴ مه، بدانید، اینجا آمده است.

۱. بلاروس

امروز در حمل و نقل هوایی جهانی در پی تصمیم مقامات بلاروس مبنی بر اجبار هواپیمای رایان ایر برای فرود روز یکشنبه به منظور بازداشت رومان پروتاسویچ ، روزنامه نگار مخالفکه در آن هواپیما بود ، غوغا بود.

بلاروس به دروغ اعلام هشدار بمب کرد تا هواپیمایی را که از آتن به لیتوانی در حال پرواز بود ، مجبور به هدایت به مینسک، پایتخت بلاروس کند.

سازمان هواپیمایی بین المللی سازمان ملل گفت که این حادثه ممکن است با یک معاهده اصلی هواپیمایی مغایرت داشته باشد و انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی این اقدام را محکوم کرد و خواستار تحقیق کامل توسط مقامات بین المللی شد.

این اقدام مورد محکومیت اروپا و ایالات متحده قرار گرفته است. ایالات متحده همراه با اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا در پی انتخابات آگوست(مرداد) که به گفته قدرت های غربی از قبل تعیین شده است ، تقریباً ۹۰ مقام بلاروسی ، از جمله رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو را تحریم ، دارایی‌ها را مسدود و سفرها را ممنوع کرده اند.

اوراق قرضه تخصیص داده شده به دلار در بلاروس امروز با افزایش نرخ سهام در خزانه داری ایالات متحده، سقوط کرد.

۲. سهام‌ها بالاتر باز میشوند

سهام‌های ایالات متحده، پس از گذشت از یک هفته‌ی سخت، این هفته را بالاتر شروع میکنند.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی داو جونز ۱۷۰ واحد یا ۰.۵٪ رشد کرده بود، S&P500 و نزدک نیز ۰.۵٪ افزایش یافته بودند.

فصل درآمد در این هفته به تدریج در حال پایان است، اما تعدادی خرده فروش گزارش می دهند. جدا از درآمد ، ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) پس از اینکه با موفقیت اولین پرواز فضایی خود را پس از دو سال در روز شنبه به پایان رساند ، می تواند مورد توجه قرار گیرد و به هدف بلند مدت خود یعنی ایجاد گردشگری فضایی نزدیک شود.

۳. بیت کوین

امروز بیت کوین رشد کرد و بخشی از ضررها را جبران کرد، اما هنوز احساسات بازار نسبت به آن ضعیف است.

این ارز امروز حدود ۶٪ رشد کرد، اما هنوز حدود ۵۰٪ از اوج خود در قیمت حدوداً ۶۵,۰۰۰ دلار پایین‌تر است. بیت کوین روز یکشنبه حدود ۱۷٪ افت کرد.

با توجه به این نوسانات ، بازار سخنرانی فرماندار بانک فدرال ، Lael Brainard در مورد ارزهای دیجیتال ، در اجماع مجازی کنفرانس CoinDesk را که اواخر روز دوشنبه برگزار می شود ، از نزدیک دنبال خواهد کرد.

رمزارزها و بخصوص بیت کوین ، اخیراً به شدت افت کردند زیرا مقامات چین و ایالات متحده در مقررات و رعایت پرداخت مالیات، سختگیر شده‌اند.

اگر بیت کوین در سطح فعلی که کف بازار است، حمایت نشود، احتمالاً وارد بازار خرسی خواهد شد.

۴. مالیات

توافق جهانی در مورد مالیات شرکت های چند ملیتی نزدیک است.

فایننشال تایمز گزارش داد که گروه هفت کشور به رسیدن به توافق در مورد چنین معامله ای نزدیک هستند و ممکن است از روز جمعه بر سر موردی توافق شود.

فرانسه ، آلمان و ایتالیا گفتند که این پیشنهاد جدید مبنای خوبی برای عقد قرارداد بین المللی است ، حتی اگر هنوز کاملاً بالاتر از حداقل نرخ مالیات مورد استفاده کشورهای اروپایی مانند ایرلند و لوکزامبورگ باشد.

یک معامله توسط هفت کشور بزرگ پیشرفته می تواند راه را برای یک توافق جهانی در اواخر سال باز کند و نزدیک به ۱۴۰ کشور در تلاش برای دستیابی به توافق گسترده ای برای بازسازی قوانین برای مالیات گروه های چند ملیتی و شرکت های بزرگ تکنولوژی مانند آلفابت و فیس بوک هستند.

۵. نفت

قیمت نفت خام تقویت شد زیرا گفتگوهای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ ایران که احتمالاً عرضه جهانی نفت خام را افزایش می دهد ، با مشکل مواجه شد.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۲٪ رشد کرده و به ۶۴.۸۶ دلار رسیده بود و برنت نیز با رشد ۲ درصدی به ۶۷.۷۰ دلار رسیده بود.

هفته گذشته پس از آنکه حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران ، گفت ایالات متحده آمادگی برداشتن تحریم های صادرات نفت ایران را دارد ، قیمت نفت تقریبا ۳٪ کاهش یافت. چنین اقدامی می تواند تا ۱ میلیون بشکه در روز نفت خام وارد بازار جهانی کند.

با این حال ، رئیس مجلس ایران روز یکشنبه گفت که قرارداد نظارت سه ماهه بین تهران و ناظر هسته ای سازمان ملل منقضی شده است و دسترسی آن به تصاویر از داخل برخی از سایت های هسته ای ایران متوقف خواهد شد.

بدون توافق نظارت ، هرگونه اعتماد بین واشنگتن و تهران به احتمال زیاد پایان می یابد و به احتمال زیاد گفتگوهای گسترده تر در مورد احیای توافق هسته ای ایران نیز پایان می یابد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

 

منبع: investing 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا