اخبار بیت کوینبرگزیده ها

مایکل سیلور و ایلان ماسک شورای استخراج بیت کوین تشکیل می‌دهند!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و از طرفداران بیت کوین (BTC)، دیداری را بین ایلان ماسک (Elon Musk) و ماینرهای بیت کوین در آمریکای شمالی ترتیب داد.

به نظر می‌رسد که صنعت استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی به سمت پایداری زیست‌ محیطی بیشتری در حال حرکت است.

روز دوشنبه ۲۴ می، سیلور و ماسک هر دو اعلام کردند که شورای استخراج بیت کوین پس از مذاکرات سطح بالایی تاسیس شده است. این شورا از چندین عضو برجسته این صنعت از جمله آرگو بلاکچین (Argos Blockchain)، بلاک‌کپ (Blockcap)، گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، هایو بلاکچین (Hive Blockchain)، هات ۸ ماینینگ (Hut 8 Mining)، ماراتون دیجیتال (Marathon Digital) و ریوت بلاکچین (Riot Blockchain) تشکیل شده است.

سیلور روز دوشنبه در توییت خود نوشت که همه این شرکت‌ها با افزایش شفافیت در استفاده از انرژی و تسریع طرح‌های پایدار در سراسر جهان موافقت کرده‌اند. سیلور همچنین اظهار داشت که اعضای این گروه متعهد به دنبال کردن اهداف گسترده زیست‌ محیطی، اجتماعی و نظارت شرکتی در رابطه با استخراج بیت کوین و همچنین، آموزش چگونگی فرآیند استخراج به بازار هستند.

ماسک اولین کسی بود که در مورد این گفتگوها توییت کرد و نوشت:

با ماینرهای بیت کوین در آمریکای شمالی صحبت کردم. آنها متعهد شدند که برنامه‌های فعلی و آتی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را منتشر کنند و از سایر ماینرها در سراسر جهان نیز بخواهند که این کار را انجام دهند. این طرح بسیار امیدوارکننده است.

به دنبال انتشار این اخبار، قیمت بیت کوین با یک رشد قابل‌توجه به نزدیکی ۴۰ هزار دلار صعود کرد.

تصمیم شرکت خودروسازی تسلا (Tesla) برای توقف پذیرش پرداخت در قالب بیت کوین به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی، یکی از بزرگترین افت‌های بیت کوین در طول تاریخ را رقم زد. قیمت ارز دیجیتال برتر جهان با سقوط ۵۴ درصدی از بالاترین سطح خود به کمتر از ۳۰ هزار دلار رسید. در این میان، ماسک نیز با انتقاد شدید جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شد.

اگرچه انتقادات در مورد تاثیر منفی استخراج بیت کوین بر محیط زیست موضوع جدیدی نیست، اما اخبار مربوط به سرکوب ماینرهای رمزارز توسط نهادهای نظارتی چین به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی، اخیرا بر احساسات سرمایه‌گذاران تاثیر گذاشته است. همان‌طور که اخیرا گزارش شد، چندین شرکت استخراج بیت کوین مستقر در چین از توقف و انتقال فعالیت‌های خود به خارج از این کشور خبر داده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا