اخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار ایراناستخراجایران

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز: تولید ارز دیجیتال عامل بحران در خاموشی‌ها نیست

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز: تولید ارز دیجیتال عامل بحران در خاموشی‌ها نیست – ارزدیجیتال

رامین فرج، سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز، با بیان اینکه هر چند میزان مصرف رمرزارزها بالا است اما تاکنون عامل بحران در خاموشی‌ها شناخته نشده‌اند، گفت میزان مصرف برق در تولید رمزارز برای البرز به کمتر از ۲۵ مگاوات می‌رسد که حدود ۱۷ مگاوات رمز ارز قانونی است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از فارس نیوز، فرج امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت:

برنامه خاموشی در استان البرز از ساعت ۱۰ اولین روز هفته آغاز شد؛ در روزهای شنبه و یکشنبه تمام مناطق استان طی ۲ مرحله ۲ ساعتی با قطعی برق مواجه شدند.

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز با اشاره به اینکه میزان برق مصرفی البرز در ۲ روز ابتدایی هفته به عدد ۳۵۰ مگاوات رسید، ادامه داد:

سعی داریم سهم البرز را از خاموشی کاهش دهیم چرا که قطعی برق منجر به قطعی آب خواهد شد و شرایط را برای مردم سخت تر می‌کند.

فرج در ادامه به رمز ارزها اشاره کرد و یادآور شد:

هر چند میزان مصرف رمرز ارزها بالا است اما تاکنون عامل بحران در خاموشی‌ها شناخته نشده‌اند؛ رمز ارزها در تمام کشورهای دنیا بر اساس میزانی که در سایت‌ها به گردش افتاده است و حدود۳۰ هزارمگاوات برق مصرف می‌کنند.

به گفته وی مصرف رمز ارز ها در ایران حدود چهار تا پنج درصد از کل مصرف دنیا است و به  حدود یک هزارو ۵۰۰ مگاوات در کشور می رسد؛ همین آمار در استان البرز به کمتر از ۲۵ مگاوات می‌رسد که حدود ۱۷ مگاوات رمز ارز قانونی است.

این مقام مسؤول اظهار کرد:

شرکت‌هایی که انشعاب برق باتعرفه صادراتی برای رمز ارز خریداری کرده اند، بر اساس قراردادی که با شرکت توزیع برق استان دارند در زمان کم باری مصرف باید از برق استفاده کنند؛ با این تفاسیر در زمان پیک مصرف به آنها برق واگذارنمی شود و بر این اساس از روز گذشته برق این شرکت‌ها قطع شده است.

این مقام مسؤول از شناسایی سه هزار رمز ارز غیرمجاز در البرز خبر داد و گفت:

با توجه به اینکه مشکل خاموشی‌ها ممکن است تا پایان تابستان امسال ادامه داشته باشد، انتظار می‌رود مردم استان  با صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق از وقوع خاموشی‌ها در ماه‌های پیش رو جلوگیری کنند.

اطلس ارزدیجیتال

موردی یافت نشد.

wpDiscuz

دکمه بازگشت به بالا