اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار مقررات

چین استخراج کنندگان بیت کوین در منطقه مغولستان داخلی را در لیست سیاه قرار می دهد

چین با وضع مجازات های جدید برای افرادی که در حین فعالیت های غیرقانونی دستگیر شده اند ، تلاش های خود را برای لغو استخراج ارزهای دیجیتال  در منطقه مغولستان داخلی افزایش داده است.

 طبق گزارشی از South China Morning Post ، مقامات از پیش نویس قوانین جدیدی برای مجازات سخت گیرانه تر افرادی که در استخراج بیت کوین  و سایر ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند ، رونمایی کردند. این موارد شامل قرار دادن مجرمان در لیست سیاه خدمات اجتماعی است که مانع دریافت وام یا حتی استفاده از سیستم حمل و نقل می شود.

در قوانین جدید به ویژه به مراکز داده ، پارکهای صنعتی ، شرکتهای مخابراتی ، شرکتهای اینترنتی و حتی کافی نت اشاره شده است و خاطرنشان می شود که در صورت استفاده از تجهیزات استخراج ، پروانه کسبشان لغو می شود ، از طرح تجارت محلی برق خارج شده و حتی کارشان کاملاً تعطیل می شود.

پیش نویس قوانین تا اول ژوئن(خرداد) برای بازبینی عمومی عرضه می شود. با این حال ، منطقه مغولستان داخلی تحت سختگیری هایی در زمینه استخراج ارز دیجیتال قرار گرفته است. از بین بردن استخراج با انرژی زیاد بخشی از برنامه های اعلام شده چین برای خنثی سازی کربن تا سال ۲۰۶۰(۱۴۳۹) است. یک خط تلفن در منطقه مغولستان داخلی اعلام شده است که شهروندان هرگونه استخراج ارز دیجیتال را به صورت محلی به مقامات اطلاع دهند.

عزم چین برای خلاص شدن از شر ماینرهای بیت کوین قبلاً تأثیر ناگوار داشته است. سه شرکت استخراج  – BTC.TOP ، Huobi و HashCow – اعلام کردند که اوایل این هفته فعالیت های خود را در چین تعطیل می کنند.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا