اخباراخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار صرافی و اکسچنج

سختی استخراج شبکه بیت کوین ۱۶ درصد کاهش یافت

ساعات ابتدایی صبح یکشنبه به وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC)، سختی استخراج بیت کوین کاهش قابل توجهی را تجربه کرد، زیرا هش ریت این شبکه حتی قبل از اظهارنظرهای اخیر چین درباره سرکوب استخراج بیت کوین، به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود.

داده های درون زنجیره ای حاکی از آن هستند که سختی استخراج شبکه روی ۲۱.۰۵ تریلیون در ارتفاع بلوک ۶۸۵۴۴۰ تنظیم شده است که ۱۶ درصد افت نسبت به بالاترین میزان ثبت شده در روز ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) را نشان می دهد.

در واقع، میانگین تولید بلوک بیت کوین در بازه زمانی ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) یعنی آخرین تاریخ تنظیم سختی استخراج و ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت)، یعنی زمانی که شورای دولتی چین بار دیگر بر لزوم سخت گیری های بیشتر در حوزه استخراج رمزارزها تاکید کرد، تا ۱۱.۸ دقیقه افزایش یافته است.

این بازه ۱۸٪ سریعتر از زمان تولید ۱۰ دقیقه به ازای هر بلوکی است که در اصل برای شبکه بیت کوین در نظر گرفته شده است. با توجه به این وضعیت استنباط می شود که میانگین هش ریت شبکه در بازه زمانی بین ۱۳ تا ۲۱ می (۲۳ تا ۳۱ اردیبهشت) به حدود ۱۴۷ اگزاهش بر ثانیه (EH / s) کاهش یافته بوده است.

به دنبال اظهارات شورای دولتی چین که روز جمعه هفته گذشته منتشر شد، میانگین متحرک هفت روزه هش ریت در حدود تراز ۱۵۰ اگزاهش بر ثانیه ثابت باقی مانده است.

در حالی که برخی از ماینرها روند مهاجرت از استان های شمالی چین به سمت مرکز برق آبی در سیچوان را آغاز کرده بودند، نیروگاه های برق در سیچوان به دلیل تأخیر در آغاز فصل بارش، تامین برق صنایع پر مصرف از جمله مزارع استخراج را محدود کرده اند.

باید دید که آیا دولت سیچوان در خصوص رویکردهای سرکوب کننده فعالیت های استخراج بیت کوین به سیاست های شورای دولتی واکنش نشان می دهد یا خیر. در همین حال، برخی از استخراج کنندگان بیت کوین چینی به دنبال یافتن ظرفیت های انرژی در خارج از کشور هستند تا بتوانند برای دورماندن از عدم اطمینان موجود پیرامون مقررات ارزهای رمزنگاری، تجهیزات خود را به خارج از چین منتقل کنند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: theblockcrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا