اخبار بیت کوینبرگزیده ها

افزایش محبوبیت بیت کوین منجر به قانون‌گذاری بیشتر آن می‌شود!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

استفان اینگوس (Stefan Ingves)، رئیس ریکس بانک (Riksbank) – بانک مرکزی سوئد که قدیمی‌ترین بانک مرکزی و سومین بانک قدیمی فعال در جهان است – در اظهارنظرهای اخیر خود گفت که رشد مداوم ارزهای دیجیتال و پذیرش گسترده این دارایی‌ها، منجر به تشدید قانون‌گذاری این حوزه توسط مقامات مالی بین‌المللی می‌شود.

اینگوس می‌گوید:

وقتی یک دارایی به اندازه کافی بزرگ می‌شود، مباحثی همچون منافع مصرف‌کننده و پولشویی مطرح می‌شوند. بنابراین، این‌ها دلیل خوبی هستند که باور کنیم قانون‌گذاری اتفاق خواهد افتاد.

طراحی چارچوب‌های نظارتی برای یک دارایی که از ابتدا برای دور زدن معماری و قوانین مالی سنتی طراحی شده، کار ساده‌ای نیست. در ایالات متحده، رندال کوارلز (Randal Quarles)، معاون بانک مرکزی این کشور (فدرال رزرو)، اخیرا نگرانی‌های خود را در مورد ناکافی بودن مقررات نظارتی صنعت ارزهای دیجیتال ابراز کرد. این موضوع نشان می‌دهد که فدرال رزرو در حال بررسی چگونگی حل و فصل این مسئله به بهترین شکل است. اظهارات کوارلز در پی یک هفته نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال که منجر به سقوط ۱۵ هزار دلاری قیمت بیت کوین (BTC) شده بود، مطرح شد.

در همین حال، اتحادیه اروپا متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۴ میلادی با ایجاد یک چارچوب جامع، امکان جذب فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) و دارایی‌های رمزارزی در بخش مالی را فراهم کند. یکی از مباحثی که قرار است در این چارچوب در نظر گرفته شود، مقابله با خطرات موجود در پذیرش این فناوری‌ها است.

در سوئد نیز، آسا لیندهاگن (Åsa Lindhagen)، وزیر بازارهای مالی، اظهار داشت که دولت این کشور به دنبال تقویت استانداردهای نظارتی برای صرافی‌های ارز دیجیتال است. به گفته لیندهاگن، رویکردهای نظارتی مختلف برای رمزارزها یک پروسه در حال پیشرفت در سطح بین‌المللی است.

اینگوس نیز اظهار داشت که مقررات ارزهای دیجیتال احتمالا در مناطق مختلف، در زمان‌های مختلف وضع خواهند شد. با این حال، زمانی که صحبت از موضوع بسیار مهم پولشویی می‌شود، لیندهاگن بر لزوم هماهنگی میان تنظیم‌کنندگان و قانون‌گذاران سراسر جهان تاکید دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا