اخباراخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۱۲ خرداد

دیروز، اتریوم توانست به سرعت  از منطقه مقاومتی ۲۵۰۰ دلار عبور کند. همچنین،منطقه مقاومت ۲۶۰۰ دلاری را شکست و درست بالای میانگین حرکت ساده ۱۰۰ (ساعتی) قرار گرفت.

اتر (ETH) حتی با قیمتی نزدیک به سطح ۲۷۵۰ دلار معامله شد و سقف قیمتی در حدود تراز ۲۷۴۶ دلار تشکیل داد. اخیراً، یک روند اصلاح نزولی زیر سطح ۲۷۰۰ دلار آغاز شده و اتر را به زیر سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۲۲۷۵ دلار به سقف قیمت ۲۷۴۶ دلار کشانده است.

در ادامه، قیمت منطقه حمایتی ۲۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) و همچنین سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۲۲۷۵ دلار به سقف قیمت ۲۷۴۶ دلار را لمس کرد.

klnhv hjv - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 12 خرداد

در حال حاضر، اتریوم بار دیگر روندی افزایشی را در پیش گرفته و توانسته است تراز ۲۶۰۰ دلار را پس بگیرد. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD بالاتر از یک مثلث انقباضی کوتاه مدت با مقاومتی نزدیک به ۲۶۰۰ دلار یک شکست قیمت دیده شد. این جفت ارز با پشت سر گذاشتن مقاومت موجود در نزدیکی سطح ۲۶۵۰ دلار به مقاومت اصلی در حدود ۲۷۰۰ دلار نزدیک شده است. در زمان نگارش این مطلب، اتر با قیمت ۲۶۹۸ دلار در حال ترید شدن است.

در صورت بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۷۵۰ دلار، احتمالاً اتر در کوتاه مدت با افزایشی قدرتمند به سمت سطوح ۲۸۰۰ دلار و حتی ۳۰۰۰ دلار روبرو می شود.

اگر اتریوم نتواند قاطعانه از مقاومت های ۲۷۰۰ و ۲۷۵۰ دلاری عبور کند، می تواند بار دیگر با یک اصلاح نزولی تازه مواجه شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۵۵۰ دلار خواهد بود.

اکنون حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ در حال شکل گیری است. شکست نزولی زیر تراز ۲۵۰۰ دلار ممکن است فشار زیادی بر گاوها وارد کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۴۵۰ دلار و یک خط روند صعودی خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز  ETH/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۲۵۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۲۷۵۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: newsbtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا