اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بزرگان ارز دیجیتال

مدیر بخش تحقیقات کالای گلدمن ساکس: بیت کوین بیشتر شبیه مس است تا طلا!

جف کوری (Jeff Currie)، رئیس تحقیقات کالاهای گلدمن ساکس، در تازه ترین اظهار نظرهای خود مدعی شده است که اصطلاح “طلای دیجیتال” برای دارایی های رمزنگاری شده مثل بیت کوین اصلاً مناسب نیست؛ از نظر او این ارز رمزنگاری بیشتر شبیه “مس دیجیتال” است!

روز سه شنبه کوری در مصاحبه خود با CNBC گفت که حتی اگر هر دو کلاس دارایی بتوانند محافظ امنی در برابر تورم باشند، ولی ریسک بالای همراه با ارزهای رمزنگاری شده به این معنی است که ارزش آنها با دارایی های امنی مانند طلا بسیار متفاوت است.

وی افزود:

“ارزهای دیجیتال، جایگزین طلا نمی شوند. اگر بخواهیم واقعاً مقایسه ای هم داشته باشیم باید بگوییم این دارایی ها می توانند جایگزین مس شوند؛ من به این خاطر چنین استدلالی دارم که این ارزها بسیار خطرناک هستند.”

طبق گفته کوری، بیت کوین با چرخه تجارت ارتباطی متقابل دارد، زیرا به یک ساختار پرداخت زیربنایی مرتبط شده است. به همین دلیل، جایگزین بهتری برای “مقابله با تورم” است.

طبق این نظر کوری، این نوع از دارایی های محافظ در برابر تورم، شامل مس و نفت، در برابر “تورم خوب” که ناشی از افزایش تقاضا است، از سرمایه شما محافظت می کنند. در مقابل، طلا از سرمایه شما در برابر “تورم بد” که ناشی از تغییر در عرضه است، محافظت می کند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا