اخباراخبار بیت کوینتحلیلتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۳ خرداد

بیت کوین با دنبال کردن روند افزایشی مناسبی که اخیراً آغاز کرده بود، از منطقه مقاومتی ۳۶۵۰۰ دلاری عبور کرد؛ BTC حتی مقاومت ۳۷۰۰۰ دلاری را هم شکست و کاملا بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

گاوها بار دیگر تلاش کردند از مانع مهم ۳۸۰۰۰ دلاری عبور کنند. ولی نتوانستند بیش از این قدرت خود را حفظ کنند، به این ترتیب، پس از تشکیل بالاترین سطح قیمت هفتگی در نزدیکی تراز ۳۸۲۰۰ دلار، این ارز رمزپایه به فاز اصلاح وارد شد و با قیمتی زیر سطح ۳۷۸۰۰ دلار معامله شد.

قیمت بیت کوین زیر سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۵۹۲۸ دلار تا سقف قیمت ۳۸۲۰۰ دلار شکسته شد. در این روند نزولی، در نزدیکی سطح ۳۷۰۰۰ دلار، یک حمایت فوری به کمک این ارز آمد.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 13 خرداد

سطح اصلاحی۵۰٪ فیبوناچی حرکت صعودی ۳۵۹۲۸ دلار تا سقف قیمت ۳۸۲۰۰ دلار در نزدیکی منطقه ۳۷۰۰۰ دلاری واقع است و به عنوان یک حمایت مهم عمل می کند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۳۶۴۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

در روند صعودی، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۷۸۵۰ دلار و مانع اصلی نزدیک منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری واقع بود که اکنون این ارز موفق شده است آنها را پشت سر بگذارد. برای حرکت به سمت مقاومت ۴۰ هزار دلاری، قیمت باید قاطعانه بالاتر از منطقه ۳۸۰۰۰ دلار شکسته شود.

اگر بیت کوین نتواند شرایط کنونی خود را حفظ کرده و بالاتر از مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری باقی بماند، احتمالاً با ادامه اصلاح نزولی قیمت مواجه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۷۰۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۳۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) می باشد. در صورت شکست قیمت زیر حمایت ۳۶۵۰۰ دلاری و سپس خط روند نزولی، احتمال ریزش عمده قیمت در کوتاه مدت قوت می گیرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۰۰۰ و ۳۶۵۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۰۰۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: newsbtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا