اخبار ارز دیجیتال

۳۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در هلیلان کشف شد

ایلام-فرمانده نیروی انتظامی ایلام از کشف تعداد ۳۰ دستگاه ماینر و مبدل تولید ارز دیجیتال در شهرستان هلیلان به ارزش ۹ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار دلاور القاصی مهر اظهار داشت: در راستای طرح جمع آوری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز و در پی دریافت اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در یک کارگاه متروکه در اطراف شهرستان هلیلان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان هلیلان پس از انجام اقدامات اطلاعاتی با شناسایی محل و طی هماهنگی با مرجع قضایی، ضمن شناسایی متهم، در بازرسی از کارگاه موصوف تعداد ۳۰ دستگاه ماینر و مبدل غیرمجاز و قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌های مکشوفه توسط کارشناسان ۹ میلیارد ریال برآورد شده است، یادآور شد: به رغم شناسایی متهم، تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

سردار القاصی مهر تاکید کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارند و تولیدکنندگان ارز دیجیتال با استفاده از برق دولتی و به صورت غیر مجاز اقدام به راه اندازی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا