اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچینقوانین کشورها

آژانس دولتی چین، نقشه راه بلاکچین را منتشر کرد!

دفتر امنیت سایبری مرکزی و کمیته اطلاعات وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور چین (MIIT)، چهار حوزه کاربرد اساسی برای پذیرش بلاکچین را شناسایی کرده است.

دستور کار پنج ماده ای MIIT برای پذیرش بلاکچین، بخشی از سند ارائه شده در روز دوشنبه است که جزئیات نظرات راهنما برای تسریع در ارتقاء فن آوری نوظهور برای توسعه صنعتی منتشر شد.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، رئیس جمهور چین، شی جین پینگ (Xi Jinping)، پیش از این خواستار پذیرش و تصویب سریع بلاکچین در اکتبر ۲۰۱۹(مهر ۱۳۹۸) شده بود. این سند MIIT با ارائه استدلال خود در مورد پذیرش بلاکچین، این تکنولوژی جدید را “بخشی مهم از نسل جدید فناوری اطلاعات” توصیف میکند.

“طبق گفته وزارت فن آوری اطلاعات (IT)، بلاکچین در میان انبوهی از نوآوری های جدید مانند داده های بزرگ و هوش مصنوعی میباشد که برای ادامه پیشرفت چین حیاتی است.

در این سند MIIT، گزینه هایی از جمله اقتصاد ، دارایی ، صنعتی سازی و خدمات عمومی به عنوان کانون اصلی توسعه بلاکچین در کشور، ذکر شده است.

بر اساس نشریه MIIT، قابلیت ردیابی، به اشتراک گذاری داده ها و مدیریت زنجیره تامین، برخی از موارد استفاده برای بلاکچین است که می تواند به طور قابل توجهی تأثیر مثبتی بر اقتصاد واقعی داشته باشد. در زمینه امور مالی، نشریه MIIT خواستار ارتقاء تعامل بیشتر بین بلاکچین و سایر فن آوری های نوظهور مانند محاسبات ابری ، هوش مصنوعی و اینترنت است.

پیشنهاد MIIT برای پذیرش بلاکچین برای استفاده عمومی که شامل مفاهیمی مانند شهرهای هوشمند و استفاده از فن آوری جدید در خدمات دولتی می باشد. این سند تا حد زیادی به تغییر ناپذیری دفترهای مبتنی بر بلاکچین در بهبود مکانیسم های جمع آوری مدارک در حوزه هایی مانند سپرده قضایی، ثبت احوال و فعالیت های اجرای قانون اداری، متکی می باشد.

به عنوان بخشی از اهداف توسعه ای خود، MIIT خواستار ایجاد حداقل سه شرکت استوار و دسته های صنعتی بلاک چین شد. در این سند همچنین به همکاری بین المللی به ویژه تحت حمایت “ Belt and Road ” اشاره کرده است.

سند MIIT گرچه به پذیرش بلاکچین تاکید دارد، اما به طور کلی به ارزهای رمزنگاری شده یا توکن ها اشاره ای نشده است. پکن همچنان به سخت گیری در مورد ارز رمزنگاری شده ادامه می دهد و گزارش می شود Weibo حساب برخی از “تأثیرگذاران ارز مجازی” را ممنوع کرده است.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا