اخباراخبار بیت کوینتحلیلتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲۰ خرداد

در نزدیکی منطقه ۳۱۰۰۰ دلاری، بیت کوین با فشار خرید قابل قبولی روبرو و اینگونه روند افزایشی آن آغاز شد. BTC چندین مانع مهم را در نزدیکی تراز ۳۵۰۰۰ دلار شکست تا به یک منطقه مثبت وارد شود.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی در نزدیکی ۳۵۰۰۰ دلار، یک شکست قیمت دیده شد. در ادامه این روند صعودی، این جفت ارز حتی بالاتر از مقاومت ۳۶۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) قرار گرفت.

پس از آن، بیت کوین از سطح ۳۷۰۰۰ دلار عبور کرد و با سقف قیمت ۳۷۴۸۴ دلار معامله شد. هم اکنون نیز این ارز رمزپایه در حال تحکیم سود بالاتر از سطح ۳۷۰۰۰ دلار است. یک حمایت فوری نزدیک به سطح ۳۶۵۰۰ دلار و اولین حمایت اصلی نزدیک منطقه ۳۶۰۰۰ دلاری قرار دارند. این حمایت اصلی به سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۱۰۵۰ دلار به سقف قیمت ۳۷۴۸۴ دلار نزدیک می باشد.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 20 خرداد

حمایت اصلی بعدی در نزدیکی تراز ۳۵۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) واقع است. سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۱۰۵۰ دلار به سقف قیمت ۳۷۴۸۴ دلار، نقش حمایت بعدی را ایفا می کند که در نزدیکی سطح ۳۴۲۵۰ دلار قرار دارد.

در روند صعودی، اولین مقاومت اصلی در مسیر حرکت بیت کوین، نزدیک به سطح ۳۷۵۰۰ دلار و مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی منطقه ۳۸۰۰۰ دلار خواهند بود. در صورت عبور از این سطوح، قیمت می تواند در کوتاه مدت به سمت تراز ۴۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتملاً بار دیگر با یک روند اصلاح نزولی مواجه می شود. در چنین شرایطی، اولین حمایت نزدیک به سطح ۳۶۵۰۰ دلار قرار می گیرد.

اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی تراز ۳۶۰۰۰ دلار خواهد بود. حمایت اصلی اکنون در نزدیکی سطح ۳۵۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) در حال شکل گیری است. اگر بیت کوین نتواند بالاتر از تراز ۳۵۰۰۰ دلار باقی بماند، احتمال ریزش آن تا تراز ۳۲۰۰۰ دلار قوت می گیرد.
اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۶۰۰۰ دلار و ۳۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۵۰۰، ۳۸۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا