اخبار بیت کویناخبار جهانبرگزیده ها

رئیس جمهور السالوادور دستور داد که از انرژی آتشفشان‌ ها برای استخراج بیت کوین استفاده شود

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بیت کوین قرار است گرم‌تر شود! برنامه‌ای وجود دارد که در کشور‌های آمریکای لاتین از انرژی و گرمای درون زمینی آتشفشان‌ها برای استخراج بیت کوین استفاده شود.

برنامه‌های نجیب ابوکیله برای ارز‌های دیجیتال در السالوادور همچنان در جریان است. رئیس جمهور السالوادور اکنون خواستار یک شرکت برق geothermal ( وابسته به حرارت مرکزی زمین) است تا امکانات خاصی را در اختیار استخراج کنندگان بیت کوین قرار دهد.

روز چهارشنبه، ابوکیله در توئیتی گفت که به مانور گیل (Mynor Gil)، رئیس شرکت برق دولتیLaGeo ، دستور داده است که امکان استخراج بیت کوین را از انرژی برق آتشفشان‌های کشور که یک انرژی بسیار ارزان، ۱۰۰٪ تمیز و ۱۰۰٪ قابل تجدید است فراهم کند. در حال حاضر این شرکت تنها دو نیروگاه زمین گرمایی را در السالوادور که در مناطق اهوآچاپان و برلین قرار دارد، اداره می‌کند. هم اکنون این شرکت اعلام کرده است که برنامه دارد نیروگاهای برق زمین گرمایی جدیدی را در منطقه سن ویسنته و چینامکا نیز تأسیس نماید.build volcano-powered crypto miners

کشور السالوادور ۲۳ آتشفشان فعال دارد و نیمی از برق این کشور از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر این آتشفشان‌‌ها از طریق نیروگاه‌‌های زمین گرمایی تولید می‌شود. این نیروگا‌های زمین گرمایی بیش از ۲۰۰ مگاوات برق تولید می‌کنند. با این وجود، گزارش‌‌ها حاکی از آن است که پتانسیل نیروگا‌های زمین گرمایی السالوادور به ۶۴۴ مگاوات هم می‌رسد. به بیان دیگر شرکت برق LaGeo در حال حاضر تقریباً ۳۱٪ از تولید برق موجود را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد. طبق داده‌‌های شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، بیت کوین سالانه بیش از ۱۱۶.۷ تراوات ساعت برق مصرف می‌کند.

آخر هفته گذشته، در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱ در میامی، رئیس جمهور السالوادور از طریق پیام ضبط شده به حاضران گفت که در حال ارائه لایحه‌ای برای ایجاد مجوز قانونی بیت کوین در این کشور است؛ پیشنهادی که دیروز در مجلس قانونگذاری این کشور با اکثریت آرا تصویب شد. طرح امروز بوکیله نیز راه‌حل جالبی برای مشکل مصرف برق هنگام استخراج بیت کوین است.

دیروز بعد از انتشار خبر تصویب قانونی بیت کوین در السالوادور، قیمت بیت کوین با یک افزایش روبه‌رو شد. باید ببینیم راه‌حل استفاده از انرژی آشتفشان‌ها برای استخراج هم تأثیری در قیمت می‌گذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا