اخبار بیت کوینبرگزیده ها

شبکه لایتنینگ بیت کوین با توییتر یا بلو اسکای ادغام خواهد شد!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر که یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین است، قصد دارد شبکه لایتنینگ را یا در توییتر و یا در پلتفرم غیرمتمرکز بلو اسکای (BlueSky) ادغام کند.

دورسی در پاسخ به توییتی که از او خواسته شده بود از شبکه لایتنینگ بیت کوین در توییتر یا بلو اسکای استفاده کند، گفت:

فقط مسئله زمان مطرح است.

شبکه لایتنینگ یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم است که با هدف تسریع و کاهش کارمزدهای تراکنش‌های بیت کوین، از طریق عبور تراکنش‌ها از کانال‌ها و بدون نیاز به استفاده از بلاکچین بیت کوین برای تایید هر تراکنش، طراحی شده است. این شبکه در اصل مشابه سیستم‌های پرداختی است که توسط غول‌های پرداخت ویزا (Visa) و مسترکارت (Mastercard) استفاده می‌شوند و قبل از انجام پرداخت، وجوه خریدار و درخواست فروشنده را با سرعت بالایی بررسی می‌کنند.

با این حال، دورسی به صورت دقیق مشخص نکرده که شبکه لایتنینگ را در توییتر ادغام خواهد کرد یا در بلو اسکای. بلو اسکای، پروژه‌ای برای ساخت یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی است که در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی راه‌اندازی شد.

دورسی به عنوان مدیر عامل شرکت پرداخت اسکوئر (Square) نیز فعالیت می‌کند. این شرکت در حال حاضر بیش از ۸ هزار واحد BTC (به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون دلار) در اختیار دارد.

دورسی در اوایل ماه جاری و در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱، با تاکید بر تعهد خود به بیت کوین گفته بود:

اگر من در اسکوئر یا توییتر نبودم، بر روی بیت کوین کار می‌کردم. اگر روزی بیت کوین بیشتر از اسکوئر یا توییتر به کمک من نیاز داشته باشد، آنها را بخاطر بیت کوین کنار می‌گذارم.

علاوه بر این، دورسی اخیرا اعلام کرده که اسکوئر به دنبال ساخت یک کیف پول سخت افزاری و متن‌باز برای بیت کوین است. این شرکت پرداخت همچنین با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون دلار، در ساخت یک مرکز استخراج پاک برای بیت کوین با بلاک‌استریم ماینینگ (Blockstream Mining) همکاری خواهد کرد. این مرکز استخراج قرار است از انرژی خورشیدی برای استخراج بیت کوین استفاده کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا