اخبار بیت کوینبرگزیده ها

عرضه دلار دیجیتال سرمایه‌گذاران بیشتری را به سمت بیت کوین سوق می‌دهد!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

عرضه دلار دیجیتال، بازار بیت کوین (BTC) را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

مایکل سوننشن (Michael Sonnenshein)، مدیر عامل شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) و گرگ کینگ (Greg King)، مدیر عامل شرکت آسپری فاندز (Osprey Funds)، در گفتگوی اخیر خود با شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) اظهار داشتند که دیجیتالی کردن ارزهای فیات توسط بانک‌های مرکزی سراسر جهان، تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نداشته و حتی می‌تواند سرمایه‌گذاران بیشتری را به سمت ارزهای دیجیتال سوق دهد.

به گفته سوننشن، ارزهای فیات دیجیتالی‌شده منجر به جابجایی و یا کاهش سهم بازار ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، از جمله بیت کوین نخواهند شد. سوننشن می‌گوید:

دلار دیجیتال چیزی نیست جز نسخه دیجیتالی ارز معمولی دلار. تفاوت زیادی میان ارزهای دیجیتال و دلار دیجیتال وجود دارد. دلار دیجیتال یا پول دیجیتالی فقط برای ارائه خدمات به افراد معمولی است. این در حالی است که با استفاده از رمزارزها، افراد می‌توانند به کسب سود بپردازند.

شرکت مدیریت سرمایه گری‌اسکیل، بزرگترین صندوق بیت کوین در جهان، یعنی صندوق GBTC را با بیش از ۲۴ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، در اختیار دارد.

از سوی دیگر، کینگ معتقد است با عرضه ارزهای فیات به صورت دیجیتالی، کنترل دولت‌ها بر روی پول بیشتر خواهد شد و این امر می‌تواند افراد بیشتری را به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال سوق دهد. کینگ می‌گوید:

در حال حاضر، بیت کوین هنوز به طور گسترده‌ای به عنوان یک مکانیسم پرداخت پذیرفته نشده است، اما نقش آن به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش ممکن است با معرفی ارزهای دیجیتال مورد حمایت دولت‌ها تقویت شود.

شرکت مدیریت سرمایه آسپری فاندز، یکی از رقبای شرکت گری‌اسکیل به شمار می‌رود که صندوق بیت کوین آن (OBTC) از تاریخ ۱۵ ژانویه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده است. آسپری فاندز در مقایسه با گری‌اسکیل ساختار کارمزد رقابتی‌تری را ارائه می‌دهد.

سوننشن و کینگ، هر دو معتقدند که با افزایش پذیرش جهانی، بیت کوین سال قدرتمندی را در پیش دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا