اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرها

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد

نشست فدرال رزرو مهمترین رویداد بازارهای مالی در هفته پیش رو است و نتیجه این نشست مورد توجه فعالان بازار قرار خواهد گرفت ، همچنین سرمایه گذاران برای یافتن تحولات در مورد روند بهبود اقتصادی ، به اطلاعات خرده فروشی و شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده متمرکز خواهند شد. چین قرار است روز چهارشنبه اطلاعات مربوط به تولیدات صنعتی و خرده فروشی را برای ماه مه (اردیبهشت) منتشر کند. در انگلیس ، نخست وزیر بوریس جانسون تصمیم خود را در مورد شرکت ماندی (NASDAQ: MNDY) اعلام خواهد کرد که آیا بازگشایی کامل اقتصادی که برای اواخر ماه جاری میلادی برنامه ریزی شده است را به تأخیر بیندازد ویا خیر.

 

آنچه در خصوص اتفاقات بازار در هفته پیش رو باید بدانید به شرح زیر می‌باشد.

 

۱.نشست فدرال

تمامی توجهات سرمایه گذاران به اظهارات بانک فدرال در پایان این نشست دو روزه در روز چهارشنبه است. در طی این نشست ،نگرانی های مداوم در مورد اینکه آیا افزایش تورم می تواند بانک مرکزی را تحت فشار قرار دهد تا زودتر از حد انتظار شروع به کاهش بسته محرک کند و یاخیر ، برطرف خواهد شد.

بانک فدرال بارها و بارها تکرار کرده است که افزایش کوتاه مدت قیمت به تورم پایدار تبدیل نمی شود و انتظار می رود رئیس بانک مرکزی، جروم پاول به این موضع پایبند باشد و به بازارها اطمینان دهد که سیاست بانک مرکزی همچنان سازگار حفظ خواهد شد.

همزمان با اینکه نرخ تورم در حال افزایش است ، بهبود در بازار کار همچنان متوقف شده است. ماه گذشته ۵۵۹,۰۰۰ شغل به اقتصاد افزوده شد که نسبت به ماه آوریل(فروردین) فقط ۲۷۸,۰۰۰ عدد صعود کرده است. این باعث شد که نرخ اشتغال در حدود ۷.۶ میلیون شغل زیر اوج خود در فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۱۳۹۸) باقی بماند.

اکثر تحلیلگران انتظار دارند که بانک فدرال بعد از کنفرانس سالانه خود در جکسون هول ، وایومینگ ، در اواخر ماه آگوست (اوایل شهریور) ، در مورد کاهش برنامه خرید دارایی خود صحبت کند.

 

۲.داده های اقتصادی

علاوه بر نشست بانک فدرال ، ایالات متحده قرار است داده های ماه مه خود در مورد خرده فروشی و شاخص قیمت تولید کننده را در روز سه شنبه منتشر کند.

همچنین در روز سه شنبه داده های تولید صنعتی ارائه خواهد شد که در میان مسائل مربوط به محدودیت های عرضه و کمبود نیروی کار مورد توجه قرار خواهد گرفت. در طی این گزارش انتظار میرود که می تواند نرخ تورم قیمت تولید کننده افزایش یابد.

تقویم اقتصادی همچنین گزارشاتی در مورد شروع مسکن و مطالبات اولیه بیکاری شامل می شود. اطلاعات روز پنجشنبه نشان داد که تعداد آمریکایی هایی که درخواست مزایای بیکاری دارند ، هفته گذشته با ادامه بازگشایی اقتصادی به کمترین میزان خود در حدود ۱۵ ماه گذشته کاهش یافته است.

 

۳.ادامه ثبات بازار سهام
سرمایه گذاران در وضیعت کنونی بازار سهام تمایلی به باز کردن پوزیشن های جدید معاملاتی قبل از بیانیه بانک فدرال در روز چهارشنبه ندارند زیرا در طی آن سرمایه گذاران سرنخ های مربوط به جدول زمانی آن برای افزایش نرخ بهره مورد بررسی قرار خواهند داد.

روز پنجشنبهS&P 500 رکورد جدیدی را به ثبت رساند. در مقابل ، نرخ تورم بسیار بالاتر از حد انتظار ماه گذشته کاهش یافت.

سهام میم نیز علی رغم روند پرنوسان خود در هفته گذشته ، می توانند توجه سرمایه گذاران را جلب کنند. سهام شرکت گیم استاپ (NYSE: GME) در روز سه شنبه به سقف قیمت ۳۴۴.۶۶ دلاری رسید ، اما روز جمعه قبل از بسته شدن تا کف قیمت ۲۰۶.۱۳ دلار کاهش یافت تا اینکه با قیمت ۲۳۳.۳۴ دلار برای هر سهم ، بسته شد.

 

۴.داده های اقتصادی چین

چین قرار است روز چهارشنبه داده های تولید صنعتی و خرده فروشی ماه مه خود را منتشر کند و سرمایه گذاران در طی این اطلاعات چشم انداز جدیدی را در مورد دومین اقتصاد بزرگ جهان دریافت خواهند کرد.

انتظار می رود هر دو داده ی اقتصادی نسبت به ماه قبل کند شود ، زیرا مصرف داخلی همچنان متوقف شده است.

در حالی که صادرکنندگان چینی از تقاضای بالایی برخوردار هستند ، تنگناهای زنجیره تأمین جهانی و افزایش قیمت های بین المللی کالاها بر تولید تأثیر گذاشته و نقش مهمی در بهبود اقتصادی ناشی از رکود اقتصادی از زمان شیوع پاندمی سال گذشته دارد.

اقتصاد چین در سه ماهه اول سال با رکورد ۱۸.۳ درصدی افزایش یافت و بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که رشد امسال از ۸ درصد نیز فراتر رود.

 

۵.تاخیر در بازگشایی اقتصادی انگلیس

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون قرار است روز دوشنبه اعلام کند که آیا در برداشتن آخرین محدودیت های اعمال شده ی انگلیس در ۲۱ ژوئن(۳۱ خرداد ) ادامه می یابد ویا خیر.

اما جانسون روز شنبه در مورد افزایش موارد ابتلا به متغیر جدید کرونا با نام دلتا ابراز نگرانی کرد و به همین دلیل انتظار می رود که احتمال تاخیر در بازگشایی کامل اقتصاد به دو تا چهار هفته آینده افزایش یابد.

انگلیس روز شنبه گزارش داد که ۷,۷۳۸ مورد جدید ابتلا به کوید-۱۹ کشف شده است که اندکی نسبت به یک روز قبل ، که بالاترین میزان از فوریه (اسفند ۱۳۹۹) بود ، کاهش یافته است.

انگلیس قرار است در طی هفته آینده اطلاعات مربوط به نرخ تورم ، بیکاری و خرده فروشی را منتشر کند ، که انتظار می رود شاهد رشد مداوم اقتصادی در آن باشیم.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

 

 

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا