اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تانزانیا به دنبال پیش بردن اقتصاد خود به سمت ارزهای دیجیتال است

به نظر می رسد کشور تانزانیا به دنبال تحولاتی است که اقتصاد کشور را به سمت دارایی های بیت کوین و کریپتو پیش ببرد.

در ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) ، رئیس جمهور تانزانیا ، سامیه سولهو حسن (Samia Suluhu Hassan) ، از بانک مرکزی این کشور درخواست کرده است که تا تحقیقات خود را در مورد دارایی های ارزدیجیتال آغاز کنند. وی با تأکید بر تأثیر فزاینده دارایی های دیجیتال در امور مالی جهانی عنوان کرد: “ما شاهد ظهور سیر جدیدی در اینترنت هستیم.”

خانم سامیه سولهو حسن با تأکید بر عدم پذیرش و توسعه ارزهای دیجیتال در منطقه آفریقای شرقی ، اظهار داشت: “آنها در سراسر منطقه ، از جمله تانزانیا ، این مسیرها را نپذیرفته و یا شروع به استفاده از آنها نکرده اند.”

“تماس من با بانک مرکزی به این صورت بود که از آنها خواستم تا در مورد توسعه ارز های دیجیتال کار کنند. بانک مرکزی باید آماده ی تغییرات آینده باشد. “
بیانیه رئیس جمهور تانزانیا در حالی به نوقوع می پیوندد که بسیاری ازمقامات در آمریکای لاتین در تلاشند تا ارزهای دیجیتال را در اقتصاد های کشور خود بگنجانند از جمله السالوادور، جایی که بیت کوین را به عنوان پول قانونی مجاز در کشور معرفی کرده است.

علی رغم اینکه مقامات آفریقایی در شناخت و ترویج اقتصاد به سمت کریپتو به کندی کرده اند ، اما این منطقه سالهاسا که به تجارت بیت کوین در شبکه های همتا-به-همتا مشغول است.

صحرای آفریقا دومین منطقه بزرگ تجارت همتا-به-همتای ارز دیجیتال در پشت آمریکای شمالی است که تقریباً ۱۶.۵ میلیون دلار در هفته حجم معاملات را در اختیار دارد.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

 

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا