اخبار بیت کوینبرگزیده ها

نهنگ‌ها تقریبا نیمی از عرضه کل بیت کوین را در اختیار دارند!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

طی ۲۵ روز گذشته، نهنگ‌ها ۹۰ هزار واحد بیت کوین (BTC) به ارزش تقریبی ۳۶۷ میلیارد دلار را خریداری کرده‌اند. به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها در انتظار افزایش قیمت‌ها هستند.

بر اساس داده‌های منتشرشده توسط شرکت تحلیلی سنتیمنت (Santiment)، کیف پول‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰ هزار واحد BTC دارند و توسط این شرکت تحت عنوان «آدرس‌های میلیونر» توصیف می‌شوند، اکنون بزرگترین هودلرهای بیت کوین به شمار می‌روند و در حال حاضر ۴۸٫۷ درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

خرید اخیر، تعداد آدرس‌های میلیونر بر اساس تعداد بیت کوین‌های نگهداری‌شده را به بالاترین سطح خود در هفت هفته گذشته رساند و تعداد آدرس‌های با بیش از ۹٫۱۱ میلیون BTC، تنها دو درصد با بالاترین سطح خود در اواسط ماه آوریل فاصله دارد.

whales-hold-half-of-total-bitcoin-supply
تعداد آدرس‌های مربوط به نهنگ‌های بیت کوین.

به نظر می‌رسد که ماینرها نیز بار دیگر در حال انباشت بیت کوین هستند. بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، خروج هفتگی بیت کوین از آدرس مربوط به ماینرها در تاریخ ۱۶ ژوئن به پایین‌ترین میزان ۵ ماهه خود، یعنی تقریبا ۱٫۷ میلیون دلار رسیده است.

گلس‌نود همچنین خاطرنشان کرد تعداد آدرس‌هایی که کمتر از یک واحد بیت کوین دارند، از دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون دو برابر شده و تقریبا ۵ درصد از ارزش بازار بیت کوین را تشکیل می‌دهد

whales-hold-half-of-total-bitcoin-supply
تعداد آدرس‌هایی که کمتر از ۱ واحد بیت کوین دارند.

در حالی که به نظر می‌رسد بسیاری از نهنگ‌ها و ماینرها در انتظار افزایش قیمت‌ها، کوین‌های خود را هودل می‌کنند، پلتفرم ویل آلرت (Whale Alert) از تاریخ ۱۴ ژوئن، دو انتقال به ارزش تقریبا ۵ هزار واحد BTC یا ۲۰۰ میلیارد دلاری را در صرافی کوین بیس (Coinbase) شناسایی کرده که نشان می‌دهد حداقل برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ در حال معامله بیت کوین‌های خود هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا