اخبارتحلیل طلا و نفت

تحلیل اخبار و قیمت نفت خام ؛ جمعه ۲۸ خرداد

نفت خام صبح امروز جمعه درحال کاهش است، اما پس از پیش بینی افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال ایالات متحده زودتر از انتظار ، نفت فعلا بالاتر مرز ۷۰ دلاری حفظ شده است.

تا ساعت ۱۲:۳۶ صبح به وقت ET ، نفت برنت با ۰.۷۹٪ افت به ۷۲.۵۰ دلار و نفت خام با ۰.۸۲٪ افت به ۷۰.۴۶ دلار کاهش یافت.

پس از پیش بینی افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳(۱۴۰۲) توسط فدرال رزرو ، دلار آمریکا در طی دو روز معاملاتی صعود کرد و در پی آن تقاضای نفت محدود شد.

در کوتاه مدت ، با ادامه بهبود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کوید-۱۹ و کاهش محدودیت های آن ، تقاضای نفت خام در حال افزایش است. با این حال ، جاستین اسمیرک (Justin Smirk) ، اقتصاددان ارشد شرکت خدمات مالی وستپک به رویترز گفت:
“افزایش احتمالی نرخ بهره در بلند مدت چشم اندازرشد را تحت تأثیر قرار داده و در نهایت به تقاضای نفت آسیب می رساند.

آقای اسمیرک افزود: “در کوتاه مدت روند بازار بسیار مثبت است. سوال این اینجاست که نرخ بهره تا چه حدی می تواند افزایش یابد.”

در همین حال ، انگلیس روز پنجشنبه ۱۱,۰۰۷ موارد ابتلا جدید گزارش داد که بیشترین موارد ابتلا روزانه از ۱۹ فوریه (۱ اسفند ۱۳۹۹) است.

از سوی دیگر ، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد:
در مذاکرات وین پیشرفت خوب و مملوسی در رابطه با مسائل مختلف داشتیم. به نظر من ما اکنون از هر زمان دیگری به توافق نزدیک شدیم اما همچنان مسائل اساسی وجود دارد که در خصوص آن ها مذاکره می کنیم.

تحلیلگران ANZ Research در این باره توضیح دادند:
“مذاکرات ایران و قدرت های جهانی باعث ایجاد نگرانی در بازار شده است زیرا این امر منجر به برداشتن تحریم های ایالات متحده و در نتیجه بازگشت عرضه نفت ایران به بازار می شود”.

سرمایه گذاران همچنین منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران هستند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا