اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوینبیت کوینقیمت بیت کوین

مدیرعامل هلدینگ مطرح ارزهای دیجیتال: قیمت ۹۹ درصد ارزهای دیجیتال اکنون بالاتر از ارزش حقیقی آنهاست!

بری سیلبرت، مدیرعامل شرکت دیجیتال کارنسی گروپ، در پاسخ به سؤال یکی از دنبال‌کنندگانش نوشت که از نظر او، ۹۹ درصد ارزهای دیجیتال بالاتر از ارزش واقعی‌شان قیمت‌گذاری شده‌اند.

به گزارش کریپتوگلوب، بری سیلبرت (Barry Silbert) جزئیاتی از یک معامله لانگ بر اساس شاخص نوسان بورس اختیار معامله شیکاگو (Cboe Volatility Index – VIX) را در صفحه توییتر خود منتشر کرد. این معامله روی یک صندوق قابل‌معامله در بورس انجام شده که معاملات آتی کوتاه‌مدت در سهام شرکت‌های موجود در شاخصS&P ۵۰۰ را با اهرم انجام می‌دهد.

شاخص VIX نیز بر اساس تعریفی که وب‌سایت اینوستوپدیا (Investopedia) ارائه کرده، یک شاخص آنی است که انتظارات بازار نسبت به نوسانات در ۳۰ روز آینده را نشان می‌دهد.

این شاخص اغلب به‌عنوان سنجۀ ترس در بازار شناخته می‌شود و برای اندازه‌گیری ریسک، ترس و بلاتکلیفی در بازار استفاده می‌شود.

سیلبرت در پیام توییتری خود گفت که وارد این موقعیت معاملاتی شده بود تا برای «آتش‌بازی بزرگ» آماده شود. او در پاسخ به این پرسش که از نظر او «آتش‌بازی بزرگ» چیست، گفت که عوامل زیادی هستند که باعث افزایش نوسانات خواهند شد، اما نمی‌داند که چه چیزی جرقه آن را می‌زند.

مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ در میان این عوامل به افزایش قیمت مواد غذایی و نفت، افزایش سفته‌بازی، نبود اعتماد به بانک مرکزی آمریکا، عادی‌سازی نرخ بهره، سهام میم و ارزهای دیجیتالی که بیش از ارزش واقعی قیمت‌گذاری شده‌اند نام برد. او در پاسخ به یک کاربر که پرسیده بود کدام ارزهای دیجیتال بالاتر از ارزش واقعی قیمت‌گذاری شده‌اند، تأکید کرد که ۹۹ درصد از آن‌ها این شرایط را دارند.

اوایل ماه جاری میلادی سیلبرت با اشاره به ارزش بازار دوج کوین در آن زمان گفت که از نظر او این ارز میم ۳۷ میلیارد دلار ارزش ندارد. این در حالی است که ارزش بازار دوج کوین از آن موقع رشد کرده و به حدود ۴۱ میلیارد دلار رسیده است.

سیلبرت در آن زمان پیش‌بینی کرد که دوج کوین سقوط قابل‌توجهی داشته باشد. او اظهار داشت که ارزش بازار دوج کوین درنهایت به زیر ۱ میلیارد دلار بازمی‌گردد. این یعنی قیمت دوج کوین از حدود ۰.۳۱ دلار کنونی به ۰.۰۱ دلار کاهش می‌یابد.

سیلبرت بر این باور است که اگر «ارزش کلی یک دارایی از یک باور جمعی ناشی شود نه از سودمندی یا کاربردش، آن دارایی بیش از ارزش واقعی قیمت‌گذاری شده است».

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا