اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاتحلیل سهام های بین المللشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدک

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد

انتظار می رود که افزایش زودتر از انتظار نرخ بهره فدرال رزرو تاثیرات خود را بر بازار هفته پیش رو و حتی ماههای آینده خواهد داشت. بازار های مالی مستلزم هستند تا تغییر ناگهانی سیاست های این بانک را هضم کنند. در نتیجه ، حضور جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو پیش از کنگره در روز سه شنبه ، همراه با اظهارات سایر مقامات فدرال رزرو در طول هفته ، مورد توجه قرار خواهد گرفت. داده های روز جمعه در مورد درآمد و هزینه های شخصی توجه فعالان بازار را جلب کردند زیرا این داده ها متشکل از شاخص مخارج مصرف شخصی (PCEs) است. معاملات بازارهای سهام در هفته گذشته پایین تر بود ، بخصوص سهام ببا ارزشی ضربه خوردند و به نظر می رسد که این الگوی حداقل در کوتاه مدت ادامه یابد. در انگلیس ، بانک مرکزی کشور با افزایش نرخ تورم روبه رو است.

آنچه در خصوص اتفاقات بازار در هفته پیش رو باید بدانید به شرح زیر می‌باشد.

 

۱.افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

هفته گذشته ، بازارهای مالی درپی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا سال ۲۰۲۲ غافلگیر شدند ، بانک فدرال اعلام کرد که به نقطه ای رسیده است که می تواند در مورد کاهش بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری خود صحبت کند.

جیمز بولارد رئیس بانک فدرال سنت لوییس تحولات اخیر این بانک را مطرح کرد
اقای بولارد در رابطه با مسیر اقتصادی به هنگام بازگشایی‌ها عنوان کرد: به طور کلی چشم انداز خوبی وجود دارد، همه ما علاقه داریم که رشد اقتصادی سرعت قابل توجهی داشته باشد و بازارهای کاری بتوانند مسیر پیشرفت اقتصادی را بهبود ببخشند.

با این وجود بولارد با هشدار نسبت به اینکه این مسیر رشد اقتصادی، تورمی بیش از حد انتظار شکل خواهد داد، توضیح داد: به راحتی می‌توان برخی افزایش ریسک‌ها را در فشارهای قیمتی مشاهده کرد، این در حالی است که برخی اقدامات اقتصادی در بالاترین سطح خود از سال ۱۹۸۰ تاکنون انجام می‌شود. به همین دلیل او بر این باور است که افزایش نرخ بهره از سال آینده به آهستگی و با احتیاط انجام خواهد گرفت.

با توجه به تحولات اخیر ،نشست بعدی بانک فدرال در ماه ژوئیه(تیر) و کنفرانس سالانه آن در جکسون هول ، وایومینگ ، در اواخر ماه اوت(اوایل شهریور) ، جایی احتمالا جزئیات بیشتری از برنامه های کاهش یافته اعلام خواهد شد، غیر قابل پیش بینی است.

 

۲.اظهارات مقامات فدرال رزرو در هفته پیش رو

فعالان بازار روز سه شنبه اظهارات جروم اچ. پاول، رئیس فدرال رزرو مورد بررسی قرار خواهند داد. رئیس فدرال رزرو در مورد برنامه های وام اضطراری فدرال رزرو و سیاست های فعلی بانک درمقابل بحران ویروس کرونا ، گواهی خواهد داد .

علاوه بر این ، سایر مقامات بانک فدرال قرار است در طول هفته ظاهر شوند.به دنبال تحولات اخیر در مسیر آینده سیاست های پولی بانک ، اظهارات آنها توجه بازار های مالی را به خود جذب خواهد کرد.

رئیس فدرال نیویورک (NYSE: WMB) جان ویلیامز(John Williams) و رئیس جمهور فدرال سنت لوئیس جیمز بولارد(James Bullard) هر دو قرار است روز دوشنبه صحبت کنند ، همچنین رئیس فدرال کلیولند لورتا مستر( Loretta Mester ) و رئیس جمهور سانفرانسیسکو مری دالی(Mary Daly ) هر دو روز سه شنبه گفتگو خواهند کرد.

 

۳.افت بازار سهام

سهام ایالات متحده روز جمعه به شدت پایین آمد. داوجونز و S&P 500 به ترتیب بدترین عملکرد هفتگی خود را از اواخر اکتبر(اوایل آبان۱۳۹۹) و اواخر فوریه(اوایل اسفند) گذراندند. شاخص نزدک پایین تر هفته گذشته بسته شد.

این افتها با کاهش ارزش سهام ، عقب نشینی در قیمت برخی از کالاها و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکا و اوراق قرضه دولت ایالات متحده همراه بود.

 

۴.داده های اقتصادی

سرمایه گذاران به دقت به داده های اقتصادی آینده بازار رابررسی خواهند کرد تا بینند روند افزایشی اخیر تورم که باعث افزایش شاخص قیمت مصرف کننده در ماه مه با سریعترین سرعت نسبت به ۱۳ سال گذشته شده است ،ادامه خواهد یافت یا خیر.

اطلاعات مربوط به درآمد و مخارج شخصی در ماه مه روز جمعه منتشر می شود که حاوی هزینه های مصرف شخصی (PCE) است.

تقویم اقتصادی همچنین به علت گزارش هایی در مورد فروش خانه های جدید و موجود ، سفارشات کالاهای بادوام ، فعالیت در بخش تولید و خدمات و گزارش هفتگی در مورد درخواست های اولیه مزایای بیکاری ، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

۵.نشست بانک انگلیس

بانک مرکزی انگلیس قرار است آخرین جلسه سیاست خود را روز پنجشنبه برگزار کند .

اندی هالدان، اقتصاددان ارشد ، تنها مدافع کمیته سیاست پولی بانک مرکزی برای کاهش برنامه های بسته محرک در میان افزایش تورم است. تورم در انگلیس برای اولین بار در دو سال گذشته در ماه مه به بالای ۲٪ رسید.

پس از آنکه ماه گذشته بانک مرکزی عنوان کرد که سرعت هفتگی خرید اوراق قرضه خود را کمی کاهش می دهد ، بیشتر تحلیلگران انتظار دارند این بانک در سیاست های فعلی خود تغییراتی نخواهد داشت. تصمیم اخیر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در مورد تأخیر بازگشایی کامل اقتصادی به مدت یک ماه را می توان دلیل پایبندی سیاست گذاران به مواضع محتاطانه خود دانست.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

 

 

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا