اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچینقوانین کشورها

بانک مرکزی فرانسه، اوراق بهادار مبتنی بر ارز دیجیتال را آزمایش می کند!

بانک مرکزی فرانسه (Banque de France) به کار خود در زمینه توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا (CBDC) ، ادامه می دهد.

روز دوشنبه این بانک رسماً از اتمام موفقیت آمیز آزمایش CBDC با بانک بزرگ رمز ارز SEBA ، مستقر در سوئیس، خبر داد.

این آزمایش که با همکاری SEBA ، Banque Internationale à Luxembourg و سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار لوکزامبورگ LuxCSD انجام شده است، از CBDC برای شبیه سازی تسویه و تحویل اوراق بهادار لیست شده در TARGET2-Securities به اختصار  (T25)که یک وسیله برای تسویه حساب اوراق بهادار اروپا می باشد، استفاده کرد.

SEBA ، اوراق بهادار را از بانک بین المللی لوکزامبورگ، با توافق نامه پس از ترید که توسط LuxCSD مدیریت می شود، خریداری کرد.

ناتالی اوفور (Nathalie Aufauvre)، مدیر کل ثبات مالی و عملیات Banque de France، گفت که آخرین آزمایش CBDC امکان تعامل سیستم های مالی سنتی و سیستم های توزیع شده را نشان می دهد. Aufauvre گفت: “این همچنین زمینه را برای سایر اتحادها فراهم می کند تا از فرصت های ارائه شده توسط دارایی های مالی در یک فضای بلاکچین بهره مند شوند.”

این بانک یادآور شد که آزمایش جدید CBDC ، بخشی از یک برنامه آزمایشی CBDC است که در مارس ۲۰۲۰(اسفند ۱۳۹۹) راه اندازی شد و هدف آن آزمایش ادغام CBDC برای پرداخت ها است. سایر آزمایشات این برنامه تا اواسط سال ۲۰۲۱(۱۴۰۰) ادامه خواهد داشت. زیرا Banque de France، علاوه بر سایر بانک های مرکزی در اروپا، زیست پذیری CBDC ها را آزمایش می کند.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا