اخبارتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل اخبار و قیمت نفت خام ؛ پنج شنبه۳ تیر

صبح امروز نفت خام هچنان افزایش یافت. با توجه به کاهش مداوم عرضه نفت خام و سوخت ایالات متحده که به سناریوی صعودی تقاضا کمک می کند، صعود نفت خام قابل انتظار است.

معاملات آتی نفت برنت تا ساعت ۰۵:۱۷ صبح به وقت گرینویچ با ۰.۰۵٪ رشد به ۷۵.۲۳ دلار رسید و معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در ۷۳.۰۸ دلار ثابت ماند.

داده های عرضه نفت خام ایالات متحده از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده نشان می دهد که ذخایر موجودی نفت خام برای پنجمین هفته ی متوالی کاهش یافته است.

گفتنی است که۷.۶۴۱ میلیون بشکه برای هفته منتهی به ۱۸ ژوئن(۲۸ خرداد) ثبت شده است. موجودی اعلام شده از پیش بینی Investing.com که در حدود تخمین ۳.۹۴۲ میلیون بشکه ، بیشتر بود.

ذخایر بنزین ایالات متحده نیز بزرگتر از حد انتظار ۲.۹۳ میلیون بشکه ثبت شده بود.

اطاعات عرضه نفت خام از موسسه نفت آمریکا که روز قبل منتشر شد که در آن به میزان ۱۹.۱۹۹ میلیون بشکه برای هفته منتهی به ۱۸ ژوئن ثبت شده بود.

داده های منتشر حاکی از آن است که میزان فروشنده و خریدار در این بازار برابری کرده و از سوی دیگر روند بهبود اقتصادی ناشی از شیوع کوید در ایالات متحده ، چین و مناطقی از اروپا حفظ شده است.

برامه جهانی واکسناسیون نیز در روند بهبود اقتصادی نقش حائز اهمیت را ایفا می کند ، که به نوبه خود منجر به افزایش مصرف سوخت و تخلیه موجودی ذخایر شد زیرا کوید-۱۹ از اوایل سال ۲۰۲۰(دی ۱۳۹۸) باعث انسداد و توقف سفرها بین المللی شده بود.

سرمایه گذاران درحال حاضر منتظر نشست اوپک پلاس هستند. این سازمان کارتل در این نشست ، سیاست تولید خود را در ماه آگوست(مرداد) مورد بررسی قرار خواهد داد. گفته می شود که برخی از کشورهای عضو به دنبال افزایش تولید هستند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا