اخبار ارز دیجیتالاخبار بزرگان ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

مایکل سیلور: چین با سرکوب دنیای ارز دیجیتال مرتکب به یک اشتباه تریلیون دلاری شده است.

مایکل سیلور ، مدیرعامل شرکت مایکرو استراتژی ، مطرح کرد که کشور چین با بیرون راندن ماینرهای بیت کوین از مرزهای خود ، مرتکب به یک اشتباه تریلیون دلاری شده است.

در طی مصاحبه اخیر با بلومبرگ ، سرمایه گذار سرشناس بیت کوین در مورد اثرات نامطلوب کوتاه مدت برخورد اخیر چین با استخراج بیت کوین صحبت کرد. وی اشاره به سقوط میزان هش ریت و قیمت بیت کوین کرد و مدعی شد که “اشتباه” چین منجر می شود تا یک فرصت عالی برای سایر کشور ها فراهم شود.

گفتنی است ، پرجمعیت ترین کشور جهان اخیرا میزان برخورد خود با حوزه ی ارز های دیجیتال به شدت افزایش داده است و به دلایل مسائل زیست محیطی دستور توقف و تحریم ماینرهای بیت را صادر کرد.

این اقدامات به عنوان کشوری که بیشترین سهم را در استخراج بیت کوین در اختیار دارد ، بلافاصله تاثیر خود را بر این عرصه گذاشت. نه تنها قیمت رمزارز ها شروع به سقوط کرد ، بلکه میزان هش ریت به کف خود در چند ماه گذشته رسید.

برخی گزارش ها حاکی از آن است که برخی از ماینرها در حال نقل مکان به کشورهای دیگری از جمله قزاقستان و ایالات متحده هستند ، اما این فرایند به دلیل شرایط پیش آمده زمان بر خواهد بود.

مایکل سیلور در مصاحبه خود با بلومبرگ ، کشور چین را مقصر تمامی تحولات پیش آمده دانست که سبب کاهش قیمت ها و لیکوئید شدن بسیاری از پوزیشن های معاملاتی ماینر ها شده است.
وی ضمن اشاره به اقدامات اخیر چین ، آن را یک اشتباه “تریلیون دلاری” برای این کشور خواند که در واقع می تواند سبب ایجاد فرصت های متعددی برای سایر کشور ها شود.

“چین ۵۰٪ سهم بازار بیت کوین را در اختیار دارد و آنها سالانه ۱۰ میلیارد دلار درآمد از این راه کسب می کردند که این درآمد طبیعتا سالانه ۱۰۰٪ رشد می کرد. سپس ، دولت با ارز دیجیتال برخورد کرد و کل این صنعت را از چین خارج کرد. من فکر می کنم با توجه به میزان فعلی رشد بیت کوین ، این یک اشتباه هزار میلیارد دلاری برای چین خواهد بود. “

با این وجود ،به نظر میرسد که قیمت های پایین “فرصتی عالی برای سرمایه گذاران غربی” از جمله شرکتی آقای سایلور است که با استفاده از وضیعت فعلی دارایی های دیجیتال خود با تخفیف بیافزایند.

آقای سیلور معتقد است که ماینرهای بیت کوین در آمریکای شمالی نیز از این مزیت بهره مند خواهند شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

 

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا