اخبارتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل اخبار و قیمت نفت خام ؛ دوشنبه ۷ تیر

نفت صبح روز دوشنبه پس از صعود به سطحی که آخرین بار در اکتبر ۲۰۱۸(مهر ۱۳۹۷) دیده شد ، پایین آمد. مذاکرات ایالات متحده و ایران برای احیای توافق هسته ای ادامه دارد ، از سوی دیگر اوپک پلاس در هفته جاری نشستی را برگزار  کند.

معاملات آتی نفت برنت تا ساعت ۳:۴۵ صبح به وقت گرینویچ با ۰.۲۳٪ افت به ۷۵.۲۱ دلار کاهش یافت. معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت(WTI) با ۰.۰۸٪ افت در ۷۳.۹۹ دلار معامله می شود.

اوپک پلاس قرار است روز اول ماه ژوئیه نشستی را برای تصمیم گیری درباره ی عرضه ماه اوت ۲۰۲۱(مرداد ۱۴۰۰) برگزار می کند. در طی این نشست ،با بهبود چشم انداز تقاضای سوخت ، می تواند محدودیت های فعلی عرضه را کمتر کند.

تحلیلگران ANZ عنوان کردند:
“ما انتظار داریم که اوپک پلاس در نشست آتی خود با محدود شدن احیای تقاضای سوخت جت به دلیل تعطیل شدن مرزهای بین المللی ، تقاضای بازار را برای عرضه بیشتر در برابر ماهیت شکننده تقاضا متعادل کند.”

آنها همچنین انتظار دارند که این کارتل نفتی در ماه آگوست تولید خود را در حدود ۵۰۰,۰۰۰ بشکه در روز افزایش دهد ، که احتمالاً این اقدام از سطوح قیمتی بالاتر حمایت کند.

با توجه به ادامه روند بهبود اقتصاد در بازارهای اصلی همانند ایالات متحده و چین ، که به ترتیب بزرگترین صادر کننده و وارد کننده نفت در جهان هستند ، نفت خام هفته گذشته پنجمین هفته متوالی مثبت خود را به پایان رساند. اوپک پلاس همچنین نظم عرضه و تقاضا را در سمت عرضه حفظ کرده و از ماه مه(اردیبهشت) تا ژوئیه(تیر) ۲۰۲۱ ، روزانه ۲.۱ میلیون بشکه به عرضه جهانی بازمی گرداند.

با این حال ، سرمایه گذاران همچنین با کشف موارد ابتلا به متغیر نوع دلتا ویروس کوید-۱۹ در سایر کشورها مانند استرالیا احتیاط کنند.

در همین حال ، انتظار می رود مذاکرات ایران و ایالات متحده برای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ در روزهای آینده از سر گرفته شود. در صورت احیای توافق هسته ای ، صادرات ایران به عرضه جهانی افزوده خواهد شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا