اخباراخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوینتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

بنابر شواهد موجود، شاخص قیمت ضمنی هزینه های مصرف شخصی (PCE) در ایالات متحده در ماه می (اردیبهشت و خرداد)، ۰.۵٪ افزایش یافت که اندکی از برآورد ۰.۶ درصدی بازار کمتر است. هرچند، در مقیاس سالیانه، این شاخص تا ۳.۴٪ افزایش یافته است که بیشترین رشد ثبت شده آن از سال ۱۹۹۱ تاکنون می باشد.

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده انتظار دارد نرخ تورم فعلی، موقت و زودگذر باشد، تحلیلگران BofA ارزیابی هایی متفاوت دارند. این بانک پیش بینی می کند نرخ تورم در ایالات متحده طی دو تا چهار سال آینده در محدوده ۲ تا ۴ درصد باقی بماند و معتقد است که فدرال رزرو در ۶ ماه آینده نرخ ها را افزایش داده و مانع از سقوط بازار مالی خواهد شد.

اگر نرخ تورم همچنان بالا بماند، احتمالاً سرمایه گذاران می توانند مجدداً روی بیت کوین (BTC) تمرکز کنند تا از این طریق از سبد دارایی های خود در برابر این تورم محافظت نمایند. در گزارش روز ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) CoinShares آمده است که درباره نرخ تورم طی پنج سال آینده اطمینان ندارد اما به”افزودن بیت کوین و سایر دارایی های واقعی به عنوان یک اقدام محتاطانه برای محافظت از سبد دارایی ها در برابر خطر خارج از کنترل تورم ” عمیقاً باور دارد.

اگرچه این ریسک در کوتاه مدت همچنان باقی است، انتخاب ارزهای رمزپایه می تواند فرصت های معاملاتی کوتاه مدتی را در اختیار معامله گران قرار دهد. در طی یک بازار خرسی، ممکن است معامله گران به جای انتظار برای افزایش قیمت های شانسی، در فواصل منظم روی حفظ سود تمرکز کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی نمودارهای قیمتی ۵ ارز رمزپایه برتری بپردازیم که ممکن است در چند روز آینده صعودی کوتاه مدت را تجربه کنند.

BTC/USDT

روز ۲۶ ژوئن (۵ تیر) بیت کوین به منطقه حمایتی ۲۸ تا ۳۱ هزار دلار سقوط کرد اما نشانه مثبتی که در این میان وجود داشت این بود که گاوها دوباره همزمان با این افت قیمت مشغول خرید شدند. این نشان دهنده تجمع خریداران در سطوح پایین تر قیمت می باشد.

چارت1 بیتکوین 3 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵۱۴۸ دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشانگر این خواهد بود که فشار فروش احتمالاً کم کم کاهش پیدا می کند. واگرایی مثبت در شاخص مقاومت نسبی (RSI) نیز به آغاز یک رالی کمکی اشاره دارد.

شکست قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند راه را برای حرکت به منطقه مقاومت بالا سری در تراز ۴۰۰۰۰ تا ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار باز کند. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۳۵۰۵ دلار) دقیقاً بالاتر از این منطقه قرار دارد، از این رو ممکن است صعود از این سطوح برای گاوها کار دشواری باشد.

این موضوع به آغاز روند تحکیم احتمالی قیمت بین ۲۸۰۰۰ تا ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار برای چند روز آینده اشاره دارد. هرچه بیت کوین برای مدت بیشتری در این محدوده ترید شود، شکست مقاومتی بعدی قویتر خواهد بود. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر منطقه ۲۸۰۰۰ دلار کشانده و در همین سطح حفظ کنند، روند حرکت به نفع آنها تغییر خواهد کرد.

چارت2 بیتکوین 3 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته جفت ارز BTC/USDT نشان می دهد که گاوها تلاش می کنند کف قیمت را در حدود تراز ۳۰۰۰۰ دلار تشکیل دهند. مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی نشان می دهد فروشندگان کم کم قدرت خود را از دست می دهند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا رسیدن به ۲۰۰-SMA افزایش یابد. شکست این مقاومت می تواند فشار خرید بیشتری را به دنبال داشته باشد که به نوبه خود احتمال رسیدن قیمت به ۴۰۵۲۷ دلار را بیشتر می کند. اگر خرس ها قیمت را به زیر ۳۰۰۰۰ دلار بکشانند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

ADA/USDT

در تاریخ ۲۲ ژوئن (۱ تیر)، کاردانو (ADA) از حمایت ۱ دلاری خود بازگشت، که نشانگر انباشت قوی این ارز در نزدیکی این تراز مهم بود. با این وجود، روزهای ۲۴ و ۲۵ ژوئن (۳ و ۴ تیر) گاوها نتوانستند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۹ دلار) برسانند. این اتفاق نشان داد خرس ها با قدرت از این مقاومت دفاع می کنند.

چارت1 کاردانو 2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

شیب نزولی تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها فعلاً برتری دارند. در صورتی که قیمت توسط خرس ها به زیر ۱ دلار کشانده شده و در همان سطوح حفظ شود، جفت ارز ADA/USDT ممکن است شاهد لیکوئید شدن پوزیشن های لانگ در حجم وسیعی باشد. این اتفاق می تواند قیمت را تا ۰.۶۸ دلار و سپس ۰.۴۰ دلار کاهش دهد.

برعکس، اگر گاوها بتوانند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان خواهد داد که روند حرکت قیمت در کوتاه مدت به نفع گاوها تغییر کرده است. در این حالت، این جفت ارز می تواند تا مرز ۱.۶۰ دلار افزایش یابد و سپس به مقاومت قدرتمند ۱.۹۴ دلار برسد.

چارت2 کاردانو 2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک در نمودار ۴ ساعته مسطح شده و RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد. این وضعیت نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. اگر گاوها قیمت را به بالای تراز ۱.۴۰ دلار برسانند، می تواند احتمال تشکیل یک کف قیمت کوتاه مدت را نشان دهد. پس از آن، این جفت ارز می تواند تراز ۱.۶۰ دلار و سپس ۱.۸۸ دلار را تاچ کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یعنی ۱.۴۰ دلار کاهش یابد و به زیر ۱.۲۰ دلار سقوط کند، نشان دهنده کمبود خریدار در سطوح بالاتر است. به این ترتیب، این جفت ارز ممکن است تا سطح حمایت اصلی ۱ دلار کاهش یابد.

SOL/USDT

دم بلند روی کندل استیک روز ۲۲ ژوئن (۱ تیر) نمودار قیمت سولانا (SOL) نشان می دهد تریدرها با قدرت از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۲۰ دلار) دفاع می کنند. هرچند، این رالی کمکی نتوانست تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۳ دلار) ادامه یابد که نشان دهنده فشار فروش از سوی خرس ها در هنگام افزایش قیمت می باشد.

چارت1 سولانا 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در حال حاضر خریداران تلاش دارند یک کف قیمت بالاتر در تراز ۲۶.۶۵ دلار تشکیل دهند. اگر آنها بتوانند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سوق دهند و در همان تراز حفظ کنند، جفت ارز SOL/USDT می تواند شتاب گرفته و تا خط روند نزولی و سپس تراز ۴۴ دلار صعود کند.

هرچند، شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برنامه های دیگری نیز دارند. آنها سعی می کنند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کنند و قیمت را به زیر ۲۶.۶۵ دلار بکشانند. در صورت شکسته شدن این حمایت مهم، جفت ارز SOL/USDT احتمالاً تا مرز ۲۱.۱۰ دلار کاهش می یابد.

بازگشت قدرتمند قیمت به این حمایت نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت برای خرید اقدام می کنند. در این حالت، این جفت ارز می تواند طی چند روز آینده بین ۲۱.۱۰ تا ۴۴ دلار تحکیم شود.

چارت2 سولانا 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار ۴ ساعته مسطح شده و RSI در نزدیکی نقطه میانی واقع است و این نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است. اگر قیمت به سمت سطوح بالاتر از ۳۳ دلار هدایت شده و آن سطح را حفظ کند، ممکن است این توازن به نفع گاوها تغییر نماید.

چنین وضعیتی می تواند مسیر حرکت به سمت خط روند نزولی و سپس تراز ۴۲ دلار را هموار کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۳۳ دلار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند حمایت موجود در تراز ۲۶.۶۵ دلار را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است شرایط به نفع خرس ها تغییر کند.

MATIC/USDT

طی چند روز گذشته پالیگان (MATIC) با قیمتی زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۲۹ دلار) معامله شده است اما نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت تا کف قیمت ثبت شده روز ۲۳ می (۲ خرداد) یعنی ۰.۷۴ دلار سقوط کند. این نشان دهنده تعداد کم فروشنده ها در سطح فعلی قیمت است.

چارت1 ماتیک - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها دوباره گرد هم جمع شوند و قیمت را به بالای خط روند نزولی سوق دهند، احتمالاً به معنای اتمام مرحله اصلاح قیمت خواهد بود. پس از آن، جفت ارز MATIC/USDT می تواند تا تراز ۱.۷۱ دلار و سپس، مقاومت روانی ۲ دلار افزایش یابد.

با این حال، خرس ها ممکن است برنامه های دیگری در نظر داشته باشند. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و وجود RSI در منطقه منفی نشان می دهد که فروشندگان اکنون برتری دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر ۰.۹۲ دلار بکشانند، این جفت ارز احتمالاً تا منطقه حمایتی ۰.۷۴ تا ۰.۶۸ دلار سقوط می کند.

البته، گاوها احتمالاً با قدرت از این منطقه دفاع می کنند. بازگشت قدرتمند از این سطح نشانگر انباشت دارایی در سطوح پایین قیمت خواهد بود. در این حالت، ممکن است گاوها سعی کنند قیمت را به سطوحی بالاتر از خط روند نزولی هدایت کنند.

چارت2 ماتیک - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این خط روند نزولی دفاع می کنند. شیب نزولی ۲۰-EMA و قرار گرفتن RSI در منطقه منفی نشان دهنده برتری خرس ها است. در صورتی که قیمت به زیر ۱ دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا مرز ۰.۹۲ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ۱ دلار بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را از خط روند نزولی بالاتر ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، می توان نتیجه گرفت گاوها سعی میکنند به میدان بازگردند. در این حالت، با افزایش مومنتوم حرکت این جفت ارز، احتمال رسیدن به بالای ۱.۲۵ دلار تقویت می شود.

KLAY/USDT

طی روزهای گذشته رمزارز Klaytn (KLAY) با قیمتی پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۲ دلار) معامله شده است. اما واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که ممکن است فروشندگان به زودی قدرت خود را از دست بدهند.

چارت 1کلیتن - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها موفق شوند قیمت را به سمت سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سوق داده و در همان سطح نگه دارند، می تواند نشانه ای از امکان تغییر روند باشد. با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا روند بهبود قیمت را در منطقه ۱.۲۴ تا ۱.۲۹ دلاری متوقف کنند.

اگر قیمت از این منطقه بالاسری پایین تر بیاید اما به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نرسد، نشان می دهد که گاوها سعی در بازگشت دارند. شکست این منطقه مقاومتی می تواند خریدارانی را به خود جلب کند که احتمالاً SMA-200 (1.51 دلار) را به چالش می کشند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نشان می دهد که روند نزولی در کوتاه مدت به پایان رسیده است. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر تراز ۰.۷۲ دلار بکشانند، این نمای مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد.

چارت2 کلیتن - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که جفت ارز KLAY/USDT اکنون در یک کانال نزولی معامله می شود. گاوها قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از این کانال و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه هدایت کرده اند ولی نتوانسته اند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA کشانده و در همان سطح نگه دارند، ممکن است این جفت ارز دوباره سعی کند بالاتر از این کانال نزولی و ۲۰۰-SMA قرار گیرد. در صورت تحقق این فرضیه، جفت ارز KLAY/USDT احتمالاً روند صعودی جدیدی را شروع می کند که می تواند به ۱.۶۲ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر این جفت ارز به زیر ۰.۸۶ دلار برسد، این روند کاهش می تواند تا ۰.۷۲ دلار ادامه یابد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا