اخبارتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل اخبار و قیمت نفت خام ؛ سه شنبه ۸ تیر

با توجه به اینکه متغیر نوع دلتا کوید-۱۹ در برخی کشورها روند بهبود تقاضای سوخت را کم رنگ کرده است، صبح امروز نفت پایین آمد.از سوی دیگر، سرمایه گذاران منتظر نشست اوپک پلاس در اواخر هفته هستند.

تا ۲:۲۰ بامداد به وقت گرینویچ معاملات آتی نفت برنت با افت ۰.۳۸ درصدی به ۷۳.۸۶ دلار کاهش یافت و معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت(WTI) با ۰.۳۲٪ افت در ۷۲.۶۸ دلار معامله می شود. نفت در ژوئن ۲۰۲۱(خرداد) به دلیل بهبود اقتصادی ناشی از شیوع کوید-۱۹ در بازارهایی از جمله ایالات متحده و چین حدود ۱۰ درصد رشد کرد.

با این حال ، انگلیس روز دوشنبه ، بالاترین موارد روزانه ابتلا به کوید-۱۹ را از روز ۳۰ ژانویه(۱۱ بهمن ۱۳۹۹) گزارش کرده است. هنگ کنگ ، اسپانیا و پرتغال برای جلوگیری از شیوع متغیر نوع دلتا ، همه پروازهای مسافربری را از این کشور ممنوع کردند. در همین حال ، شهرهای استرالیا سیدنی ، داروین ، پرت و بریزبن محدودیت های جدیدی را برای جلوگیری از شیوع کوید-۱۹ در این کشور لحاظ کردند.

در طرف عرضه ، انتظار می رود اوپک پلاس در نشست روز پنج شنبه ،میزان عرضه روزانه را از ۵۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون بشکه در آگوست(مرداد) افزایش دهد.

در داده هایی که باید در این نشست بررسی شود ، اوپک + پیش بینی می کند ثبات تولید ، بازارهای جهانی نفت در سال ۲۰۲۱ در کسری باقی خواهند ماند. بر اساس برآوردهای ارائه شده به کمیته مشترک فنی ، انتظار می رود تقاضای سوخت در ماه آگوست روزانه ۱.۷ میلیون بشکه از عرضه پیشی بگیرد.

در همین حال ، اطلاعات عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا در ساعات پایانی روز منتشر خواهد شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا