اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاسهام بین المللیسهام فیس بوکشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدکوضعیت کرونا

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ سه شنبه،۸ تیر

ارزش بازار فیس بوک برای اولین بار از مرز ۱ تریلیون دلار گذشت، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در مورد کاهش برنامه های بانک بحث خواهند کرد، بانک های ایالات متحده وعده سود سهام بزرگتر را دادند، قیمت نفت خام در آستانه نشست اوپک پلاس ، کاهش یافت و موارد ابتلا به کوید در بریتانیا افزایش یافت .

 

آنچه که پیش از شروع بازار در روز سه شنبه باید بدانید به شرح زیر می‌باشد:

 

۱. عبور ارزش بازاری فیس بوک از مرز ۱ تریلیون دلاری

فیس بوک روز دوشنبه،به باشگاه شرکت های ۱ تریلیون دلاری رسید. این شرکت به موجب خبرهایی که در آن قاضی دادگاه ، پرونده کمیسیون فدرال تجارت در برابر غول رسانه های اجتماعی را رد کرد، توجه بازار های مالی را جلب کرد.

سهام فیس بوک (NASDAQ: FB) روز دوشنبه بیش از ۴٪ بالاتر بسته شد و در پس آن، ارزش این شرکت برای اولین بار از مرز ۱ تریلیون دلاری گذشت. فیس بوک با این دست آورد هم اکنون به جمع شرکت هایی از جمله اپل(NASDAQ: AAPL)، مایکروسافت (NASDAQ: MSFT)، آمازون (NASDAQ: AMZN) و آلفابت (Nasdaq: Googl) پیوست.

کمیسیون فدرال تجارت به دنبال یک دستور دائمی در دادگاه فدرال بود که می توانست فیس بوک را مجبور کند تا اینستاگرام و واتس‌اَپ را به فروش برساند.

حکم دادگاهی که سبب این رشد شده، شکایت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) و گروهی از دادستان‌های کل ایالت‌های آمریکا را رد کرده و می‌گوید شواهدی مبنی بر رفتارهای انحصارطلبانه از سوی فیس بوک دیده نمی‌شود. در حکم دادگاه آمده است:

با وجود این‌که دادگاه با همه ادعاهای فیس بوک موافق نیست، اما در نهایت به این نتیجه رسیده که شکایت کمیسیون تجارت فدرال از نظر حقوقی ناکافی است و باید از دستور کار خارج شود. FTC نتوانسته اثبات کند که فیس بوک در بازار خدمات شبکه‌های اجتماعی شخصی (PSN) انحصار برقرار کرده است.

 

۲. سهام

سهام ایالات متحده امروز سه شنبه، شروع متفاوتی را طی کردند. S & P 500 و Nasdaq Composite پس از بسته شدن در سقف های قیمتی خود، در سود های حاصل شده ی خود عقب نشینی کردند.

تا ساعت ۶:۳۰ صبح به وقت ET، معاملات آتی داو جونز ، S & P 500 و Nasdaq 100 به ترتیب ۰.۳ ، ۰.۴ و ۰.۶ درصد افزایش یافتند.

اکثریت شاخص های اصلی روز دوشنبه بالاتر بسته شدند ، S & P 500 با ۰.۲٪ درصد رشد سومین رکورد متوالی خود را بست و Nasdaq Composite به لطف پیشروی قدرتمند سهام فیس بوک، تقریبا ۱٪ افزایش یافت ، درحالی که blue-chip میانگین صنعتی داو جونز ۰.۴٪ کاهش یافت.

احتمالا بخش بانکی امروز ، سه شنبه پس از اینکه وام دهندگان اعلام کردند که سود سهام خود را به دنبال آزمون استرس فدرال رزرو قصد دارند افزایش دهند، مورد توجه خواهد بود.
سهام سیتی‌گروپ (NYSE: C) با این روند پیش رفت و سود سهام خود را بدون تغییر در ۵۱ سنت حفظ کرد.

 

۳. سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا درباره کاهش برنامه های بانک صحبت خواهند کرد

مذاکرات در مورد زمان محدود کردن برنامه عظیم خرید اوراق قرضه در بانک مرکزی اروپا مورد توجه خواهد بود.

ینس ویدمن ، رئیس بانک مرکزی آلمان و رابرت هولزمن ، رییس بانک مرکزی اتریش روز دوشنبه علناً در مورد پایان یافتن برنامه خرید اضطراری بانک مرکزی اروپا به مبلغ ۱.۸۵ تریلیون یورویی بحث و گفتگو کردند.

 

۴. بریتانیا با متغیر نوع جدید کوید ۱۹ مواجه است

ساجد جاوید ، وزیر بهداشت جدید انگلستان ، آخر هفته سریعا منصوب شد ،وی در ابتدای سمت جدیدش با موج جدیدی از کورنا مواجه شده است. انگلستان در روز دوشنبه بالغ بر ۲۲۰۰۰ مورد مبتلا به کوید-۱۹ را گزارش کرد که بالاترین سطح از اواخر ژانویه(اوایل بهمن ۱۳۹۹) است.

موارد مبتلا از اواخر ماه مه(اردیبهشت) به طور مداوم روبه افزایش هستند و میانگین هفت روزه از حدود ۳۵۰۰ مورد به بالغ بر ۱۶۰۰۰ مورد رسیده است.

متغیر بسیار مسری دلتا اکثریت موارد جدید را تشکیل می دهد، این باعث شد تا انگستان بیشتر از قبل منزوی شود. دولت هنگ کنگ از روز پنجشنبه کلیه پروازهای مسافرتی از انگلستان را ممنوع می کند ، همچنین اسپانیا مسافران انگلیسی را از فهرست سفرهای بدون محدودیت خود خارج کرد.
آقای جاوید روز دوشنبه اظهار داشت که کشور هنوز در مسیر رفع کلیه محدودیت ها است تا در ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) رسما برداشته شود. اما تردیدها همچنان در این باره حفظ شده است.

 

۵. نفت خام با افزایش موارد ابتلا به کوید کاهش یافت

نفت خام امروز سه شنبه کاهش یافت. قیمت نفت خام همزمان با افزایش موارد ابتلا به کوید در جهان و در آستانه نشست اوپک پلاس در اواخر هفته ، از سقف های قیمتی خود عقب نشینی کرد.

در ساعت ۷ صبح به وقت ET ، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰.۵٪ افت قیمت در ۷۲.۵۷ دلار معامله شد، همچنین نفت برنت نیز با ۰.۳٪ افت به ۷۳.۹۳ دلار کاهش یافت.

نگرانی ها در مورد رشد موارد ابتلا به کوید ، نه تنها در انگلیس ، بلکه در تعدادی از کشورهای آسیایی ، ناشی از متغیر جدید دلتا بسیار افزایش یافته است.

از سوی دیگر ، نشست روز پنجشنبه سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آنها ، معروف به اوپک پلاس، اثرات خود را به روند قیمت نفت خام خواهد گذاشت.

در طرف عرضه ، انتظار می رود اوپک پلاس در نشست روز پنج شنبه ،میزان عرضه روزانه را از ۵۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون بشکه در آگوست(مرداد) افزایش دهد.

در داده هایی که باید در این نشست بررسی شود ، اوپک + پیش بینی می کند ثبات تولید ، بازارهای جهانی نفت در سال ۲۰۲۱ در کسری باقی خواهند ماند. بر اساس برآوردهای ارائه شده به کمیته مشترک فنی ، انتظار می رود تقاضای سوخت در ماه آگوست روزانه ۱.۷ میلیون بشکه از عرضه پیشی بگیرد.

در همین حال ، اطلاعات عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا در ساعات پایانی روز منتشر خواهد شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

 

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا