اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

آیا شاخص Puell Multiple سبز رنگ می تواند سیگنال خرید قابل اعتمادی باشد؟

یکی از بهترین شاخص های فاندامنتال برای تحلیل زمان خریدهای بلند مدت، شاخص پی ام یا Puell Multiple  است که در واقع با تقسیم ارزش صدور روزانه بیت کوین های تولید شده (بر حسب دلار) بر میانگین متحرک ارزش صدور روزانه در ۳۶۵ روز محاسبه شده و بهترین زمان برای خرید بیت کوین را مشخص می کند.

حال، به گفته یکی از تحلیلگران برتر حوزه رمزنگاری با نام لکس موسکوفسکی (Lex Moskovski)، شاخص Puell Multiple بار دیگر به منطقه سبز وارد شده است.

در نمودار زیر می توانید روند تغییرات شاخص Puell Multiple را ببینید:

شاخص پاول مولتیپل - آیا شاخص Puell Multiple سبز رنگ می تواند سیگنال خرید قابل اعتمادی باشد؟

دایره ها نقاطی را برجسته می کنند که Puell Multiple به منطقه سبز وارد شده است. همانطور که از نمودار مشخص است، این اتفاق معمولاً با افزایش قیمت BTC دنبال شده است. همین امر منطقه سبز را به یک دوره مطلوب برای خرید این ارز رمزپایه تبدیل می کند.

اگر به الگوهای قبلی استناد کنیم می توانیم نتیجه بگیریم که Puell Multiple سبز رنگ معمولاً به این معنی بوده است که آغاز یک الگوی صعودی قریب الوقوع است.

هرچند، نکته قابل توجه این است که ماینرها نیز بر ارزش این شاخص تأثیر می گذارند. از آنجا که ممنوعیت های اعمال شده از سوی دولت چین روند کار ماینرها در سراسر این کشور را مختل کرده است، ممکن است سیگنال سبز به وجود آمده به آن دلیل باشد. کاهش هش ریت اخیر نیز بدون شک بی تاثیر نبوده است.

با این حال، قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی ۱۰٪ افزایش نشان می دهد و قیمت در حدود ۳۶ هزار دلار در نوسان است. ولی با توجه به شرایط خاصی که اکنون بر بازار رمزنگاری حاکم است، بی تاثیر بودن شاخص Puell Multiple بر قیمت بیت کوین چندان دور از ذهن نیست.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: bitcoinist

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا