اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیلتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل اخبار و‌ قیمت انس جهانی طلا؛ پنج شنبه ۱۰ تیر

در حال حاضر طلا تلاش می کند روند بازگشت قیمت روز چهارشنبه از پایین ترین سطح دو ماه اخیر در تراز ۱۷۵۰ دلار را ادامه دهد، اگرچه به نظر می رسد گاوها شتاب کافی برای پیگیری این حرکت ندارند و دلار آمریکا هم در سطوح بالاتر قرار گرفته است.

مسیر بعدی حرکت طلا به گزارش مشاغل NFP ایالات متحده بستگی دارد که قرار است جمعه این هفته منتشر شود. در این بین، معامله گران طلا مشتاقانه منتظر گزارش PMI بخش تولید در ایالات متحده برای معاملات تازه دلار نیز هستند.

نمودار طلا - تحلیل اخبار و‌ قیمت انس جهانی طلا؛ پنج شنبه 10 تیر

آشکارساز تلاقی تکنیکال حاکی از آن است که قیمت طلا در تراز  ۱۷۷۵ دلار با مقاومت قدرتمندی روبروست که همان همگرایی میانگین متحرک ساده ۱۰ یک روزه، سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸٪ هفتگی و بالاترین سطح قیمت ثبت شده روز قبل است.

مانع بعدی در روند صعودی طلا، در نقطه پیووت یک روزه R1 در تراز ۱۷۷۸ دلار به چشم می خورد. در صورت افزایش بیشتر قیمت، گاوها سطح فیبوناچی ۳۸.۲٪ یک هفته ای در تراز ۱۸۸۴ دلار را هدف قرار می دهند. تلاقی فیبوناچی ۲۳.۶٪ یک هفته ای و نقطه پیووت یک روزه R2 در سطح قیمتی ۱۷۸۷ دلار مانع سختی است که باید از آن عبور کرد.

در مقابل، یک حمایت فوری در تراز ۱۷۷۰ دلار و نقطه تلاقی سطح فیبوناچی ۲۳.۶٪ یک روزه و آخرین رکورد در نمودار چهارساعته به کمک این فلزگرانبها خواهد آمد. پس از آن، حمایت قدرتمند بعدی در حدود ۱۷۶۵ دلار و نقطه برخورد سطح پیووت یک هفته ای S1 و سطح فیبوناچی ۳۸.۲٪ یک روزه قرار می گیرد.

احتمال دارد، در صورت تداوم روند نزولی، فروشندگان کمترین قیمت هفته قبلی یعنی ۱۷۶۱ دلار را هدف قرار دهند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا